Shazam je geniálna aplikácia, ktorá je pre poslucháčov hudby mimoriadne nápomocná. Pomocou analýzy dokáže na základe mikrofónu odhaliť, aká pesnička vám práve hrá, trebárs v rádiu. Už pred rokmi ju kúpila spoločnosť Apple. Dnes dostal Shazam užitočnú aktualizáciu.

Shazam dostal aktualizáciu. Čo je nové?

Pokiaľ aktívne používate Shazam, nezabudnite na to, že práve vyšiel nový update. Apple sa tu zameralo predovšetkým na lepšiu podporu svojich vlastných produktov. Bavíme sa konkrétne o iPade, kde prináša tento populárny nástroj na identifikáciu hudby, podporu funkcie Split View.

V princípe to teda znamená, že popri Shazamovaní, budete môcť robiť aj inú činnosť (napríklad surfovať v Safari) na vašom jablkovom tablete. Postačí vám na to jednoduché gesto, kedy pretiahnete appku do ľavého, alebo do pravého okraja druhej appky, ktorá je už otvorená.

Shazam prináša užotočnú funkciu. Text aj interpreta môžete vyhľadať novým spôsobom.

Aby toho nebolo málo, tak v Cupertine mysleli aj na ostatných (všetky platformy). Dnešný update ponúka ešte malé vylepšenie, pomocou ktorého môžete vymazať skladbu jednoduchým prejdením prstom v zozname (Knižnica). Zjednoduší to celkovú manipuláciu.

- Reklama -

Jablková spoločnosť zakúpila Shazam ešte v roku 2018. Aplikáciu neustále aktualizuje a vylepšuje nielen pre svoje zariadenia. Len nedávno umožnila používateľom Andoridu, aby si tu nastavili, ako primárnu streamovaciu službu Apple Music (pokiaľ ju používajú). Napriek tomu, že appka patrí už dva roky pod krídla jablkovej spoločnosti, toto nastavenie tu veľmi dlho chýbalo. Držíme teda palce v ďalšom úspešnom vývoji.

Shazam dostal aktualizáciu. Čo je nové?
Shazam dostal aktualizáciu. Čo je nové? (Macrumors)
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here