Podľa dnešnej správy od Macrumors, má vývoj minimálne jedného modelu zo série iPhonu 14 pribilžne trojtýždňové meškanie. Dôvodom je lockdown v Číne, ktorý spôsobila opakujúca sa pandémia ochorenia COVID-19. Tento efekt sa môže prejaviť na počiatočnom objeme výroby.

Podľa zahraničných zdrojov, ktoré sa vyjadrili pre analytickú spoločnosť Nikkei Asia, má „blokáda“, ktorá sa začala objavovať koncom marca v Šanghaji a jeho okolí negatívny vplyv na vývoj nových produktov. Napriek zmiernením opatreniam sa bude priamo dotýkať aj spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako vypnúť iMessage a prečo sa vám to môže hodiť? Tu je odpoveď

„Je náročné dohnať stratený čas. Apple a jeho dodávatelia pracujú nepretržite na urýchlení vývoja.“  – doplnili nemenované zdroje z dodávateľského reťazca. 

Apple tlačí na dodávateľov, aby stratený čas dobehli 

Foxconn Apple
Zdroj: Reuters

Spoločnosť Apple údajne požiadala svojich výrobných partnerov, aby urýchlili vývoj produktov a dohnali stratený čas skôr, ako oneskorenie ovplyvní typický výrobný plán. To by totiž mohlo ovplyvniť počiatočné objemy výroby série iPhonu 14. Očakáva sa, že spoločnosť Apple tento rok vydá štyri nové prevedenia tejto generácie.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

Nie je jasné, ktorý model je priamo ovplyvnený oneskorením spôsobeným výlukou. Podľa zdrojov spoločnosti Nikkei sú v súčasnosti všetky štyri modely vo fáze technického overovania (EVT). Do výroby by teda mali vstúpiť už o niekoľko mesiacov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -