Ako asi viete, aplikáciu Shazam vlastní už nejaký ten čas Cupertinsky gigant. Aj to je dôvod, prečo je tak dobre integrovaná do operačného systému iOS. Dlhé roky je samozrejme dostupná aj pre Andorid. Shazam dnes obdržal aktualizáciu, ktorá sa možno používateľom platformy nebude páčiť. Minimálne nie na prvý pohľad. Integroval sem Apple Music.

Apple aktualizovalo Shazam pre Android.

Jablková spoločnosť sa dnes rozhodla urobiť krok, ktorý možno nepoteší niektorých používateľov appky, ktorá vie vyhľadávať hudbu. Vrámci klasických aktualizácii na Android, ktoré sú aj tu relatívne časté, pridáva integráciu streamovacej služby Apple Music, ktorú sa pochopiteľne snaží stále vo väčšom presadiť. Aktuálne má na trhu približne o polovicu menší podiel, ako najväčšia streamovacia služba, Spotify. Tú ľudia s Androidom milujú.

Hoci to možno nevyzerá ako šťastný krok, v skutočnosti sa netreba vôbec ničoho báť. Shazam bude fungovať pre používateľov s predplatným v Spotify prakticky rovnako, ako doteraz.

Používateľom na Androide ale ponúka možnosť, vďaka ktorej si vedia v nastaveniach vybrať aj druhú streamovaciu službu (pokiaľ majú aktívne predplatné). Akonáhle potom budú niečo vyhľadávať pomocou Shazamu, jednoduchým spôsobom sa skladby dostanú aj do knižnice v Apple Music (nie len do Spotify tak ako to bolo doteraz).

Apple v tomto smere evidentne až tak moc netlačí na pílu, pretože vie, že majitelia smartfónov s Andoridom sú na podobné kroky veľmi citliví. Ak by zmizla integrácia Spotify a ostalo tu iba Apple Music, je veľmi pravdepodobné, že by Shazam prestali používať už len zo zásady.

Firma teda všetko premyslela a urobila tento krok tak, aby sa vôbec nikoho nedotkol, len používateľovi v podstate pomohol. Teraz sa nám zdá navyše trochu zvláštne, že Shazam vlastne nemal podporu Apple Music na smartfónoch s Andoridom. Predsa len obidve služby vlastní jedna firma a tak by sa to patrilo. Je tu niekto, kto využíva Apple Music na Andoride? Napíšte nám do komentára, ako ste spokojní.

Apple aktualizovalo Shazam pre Android. Urobilo zaujímavý krok!
Apple aktualizovalo Shazam pre Android. Urobilo zaujímavý krok!
Prečítajte si tiež  V iOS 16.1 bude možné odstrániť ďalšiu vstavanú aplikáciu od Apple. Robiť to ale nebudete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.