V iOS 14.5 si môžete zvoliť Spotify ako defaultný hudobný prehrávač

Aj keď je Apple Music skutočne vydarená a atraktívna platforma, nie každý je jej fanúšikom. Mnohí si dlhé roky predplácajú Spotify a teda najväčšiu hudobnú streamovaciu služby na svete. Zdá sa, že spoločnosť Apple to vo svojom systéme iOS 14.5 začala rešpektovať.

Po tom, ako si aktualizujete svoj smartfón na piatu verziu (pravdepodobne niekedy na jar), si budete môcť cez Siri zvoliť vlastný defaultný prehrávač hudby. Je pri tom úplne jedno, či pochádza od Apple alebo nie.

O niečom podobnom sme počuli už v roku 2019, v súvislosti s reproduktorom HomePod. Až do minulého týždňa však Apple neurobilo žiadne kroky, ktoré by súviseli aj so zvyšnými produktami. Ktovie prečo…

Skvelé na tom celom je, že si zo svojho iPhonu môžete vymazať aplikáciu Hudby/Apple Music a nahradiť ju tým, čo vám najviac vyhovuje. Povedzme si na rovinu, že iOS doposiaľ nebol takýto otvorený a podobnými krokmi sa začína približovať ku zariadeniam s Androidom.

Apple pred pár mesiacmi tiež po prvýkrát dovolilo, aby ste si na svojom iPhone a iPade nastavili vlastný predvolený prehliadač (napríklad Chrome) alebo emailového klienta (napríklad Spark). Uvidíme, čo bude ďalšie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.