Pokiaľ používate aplikáciu WhatsApp, táto novinka vás určite poteší. Obrovská sociálna sieť sa totižto rozhodla prepracovať koncept miznúcich správ, pričom po novom ich môžete nastaviť na 24 hodín, 7 dní alebo 90 dní. Po uplynutí tohto časového rámcu ich už nebude možné prečítať.

Dôležité je tiež spomenúť, že vývojári konečne mysleli aj na skupiny používateľov a nie len na jednotlivcov. Ak teda budete chcieť zdieľať miznúce správy s viacerými ľuďmi súčasne, práve cez WhtastApp s tým nebudete mať žiaden problém.

WhatsApp vysvetľuje, ako funguje funkcia zmiznutia správ:

  • Ak používateľ neotvorí aplikáciu WhatsApp v priebehu 24 hodín, siedmich dní alebo 90 dní, správa z chatu zmizne. Náhľad správy sa však môže stále zobrazovať v oznámeniach, kým sa aplikácia WhatsApp neotvorí.
  • Pri odpovedi na správu sa pôvodná správa cituje. Ak odpoviete na zmiznutú správu, citovaný text môže zostať v chate aj po uplynutí vami zvoleného obdobia.
  • Ak sa zmiznutá správa prepošle do chatu s vypnutými zmiznutými správami, správa v preposlanom chate nezmizne.
  • Ak používateľ vytvorí zálohu pred zmiznutím správy, zmiznutá správa bude zahrnutá do zálohy. Zmiznuté správy sa odstránia, keď používateľ obnoví správu zo zálohy.
Prečítajte si tiež  Používate WhatsApp? Toto vylepšenie vás určite poteší!

Spoločnosť uvádza, že ľudia by mali zmiznuté správy používať s dôveryhodnými osobami, pretože je možné, že niekto:

  • Prepošle alebo urobí snímku obrazovky miznúcej správy a tým pádom si ju uloží skôr ako zmizne.
  • Skopírujte a uloží obsah z miznúcej správy skôr, ako zmizne.
  • Odfotí miznúcu správu pomocou fotoaparátu alebo iného zariadenia predtým, ako zmizne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.