Existujú štúdie a výskumy, ktoré dokazujú, že služba iMessage patrí medzi jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia prechádzajú na platformu od Apple. V minulosti boli dokonca jej modré textové bubliny označené za šikanu používateľov s operačným systémom Android. Už čochvíľa by sa to ale mohlo zmeniť.

Známy vývojár Steve Moser sa „pohrabal“ v kóde poslednej beta verzie operačného systému iOS 15 a podarilo sa mu zistiť vcelku zaujímavé novinky.

Podľa jeho posledného príspevku na sociálnej sieti Twitter totiž spoločnosť Apple pravdepodobne zvažuje rozšírenie služby iMessage aj na zariadenia s operačným systémom Android. A nie je to žiaden výmysel.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Potvrdzujú to aj priložené snímky obrazovky, na ktorých si môžete všimnúť zmenu textu z “people who are using an Apple device” (ľudia, ktorí používajú zariadenie od Apple) na “contacts who are using iMessage” (kontakty, ktoré používajú iMessage).

Eventuálne sa teda tieto správy budú dať posielať aj ľuďom, ktorí nedisponujú iOS alebo macOS zariadením, ale práve Androidom. Bližšie podrobnosti ale zatiaľ nepoznáme.

Dôvodom môže byť Európska Únia 

Zdroj: SvetApple

Ak sa teraz pýtate, prečo by spoločnosť Apple prenášala na konkurenčnú platformu službu, ktorú ľudia používajú za jednu z jej najväčších výhod, odpoveď sa môže skrývať v nových reguláciách. Tie aktuálne pripravuje Európska Únia a podrobnejšie sme sa im venovali v tomto článku.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Z rovnakého dôvodu sa môže už čochvíľa stať, že internetový obchod s aplikáciami App Store už nebude predstavovať jedinú cestu, ako si do iPhonu budeme inštalovať aplikácie. Takisto by sa na túto platformu mohli dostať aj nákupy skrz platobné služby tretích strán, z ktorých by spoločnosť Apple nemala vysokú províziu. Nechajme sa prekvapiť.

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -