Ako uvádza portál Macrumors, sociálna sieť WhatsApp testuje oveľa väčší, až 2 GB limit, pre prenos súborov medzi používateľmi platformy. Túto novinku si všimli ako prví vývojári z Wabetainfo.

Možnosti zdieľania súborov v aplikácii WhatsApp sa stali kľúčovou funkciou tejto služby a aplikácia obsahuje možnosť zdieľania mediálnych súborov v rámci konverzácií od roku 2017. Drobným problémom však môže byť obmedzenie veľkosti súborov na 100 MB, ktoré úprimne neodzrkadľuje požiadavky súčasnej doby.

Ako však dokazujú snímky obrazovky zo systému iOS, ktoré zdieľa portál WABetaInfo, služba vlastnená spoločnosťou Meta v posledných dňoch skúšala pre niektorých používateľov v Argentíne nový limit veľkosti súborov posunutý až na úroveň 2 GB.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako odstrániť fotky a videá z WhatsAppu na iPhone? Ušetriť vám to môže gigabajty miesta

Zvýšenie limitu na 2 GB by v rámci platformy umožnilo zasielanie oveľa väčšieho množstva videí či mediálnych súborov, ktoré by sa zároveň bezpečne prenášali prostredníctvom koncového šifrovania aplikácie WhatsApp. Prístup by k ním nemal teda nikto okrem odosielateľa a prijímateľa.

Dočasný test alebo globálne zavedenie novej funkcie pre WhatsApp? 

WhatsAppNie je jasné, či je táto zmena len dočasným lokalizovaným testom alebo začiatkom širšieho zavedenia, ale WhatsApp často týmto spôsobom vykonáva skúšky nových funkcií vo vývoji, takže je veľká šanca, že by sa niekedy v budúcnosti mohla stať normou pre všetkých používateľov služby.

Medzi ďalšie nové funkcie, ktoré WhatsApp nedávno testoval, patrí možnosť uskutočňovať ankety v rámci skupín na chatovacej platforme a možnosť reakcií na správy v štýle iMessage. Dajte nám vedieť, či by ste tieto novinky ocenili aj vy.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -