Len pred pár dňami sme vám priniesli článok, ktorý sa venoval aktualizácii iOS 13.5. Samotný systém funguje spoľahlivo, no ak si chcete otvoriť niektoré aplikácie, môže vám vyskočiť zvláštna chybová hláška, ktorá to znemožní. Dnes sa ľuďom začali hromadne aktualizovať appky. Možno to súvisí s týmto problémom.

Niektorým používateľom sa hromadne aktualizujú aplikácie na iOS 13.5!

Už od rána zaznamenávame viacero správ od našich čitateľov, ktorí nás upozornili, že sa im v systéme naraz začali aktualizovať desiatky či stovky aplikácií (alebo čakajú na aktualizácie). Jedná sa dokonca aj o softvér, ktorý už bol v poslednej dobe aktualizovaný (manuálne). Samotné verzie appiek nie sú ani úplne nové. Niektoré majú aj 10 dní. Ťažko povedať, či ide o ďalšiu chybu v iOS 13.5 alebo sa Apple snaží takýmto spôsobom problém vyriešiť.

Pokiaľ ste si chceli zapnúť akúkoľvek aplikáciu, mohlo vám vyskočiť hlásenie „Táto aplikácia s vami nie je zdieľaná. Pokiaľ ju chcete použiť, musíte si ju zakúpiť v App Store.“ Hoci sa mala chyba týkať predovšetkým iOS 13.5, evidentne sa dotkla viacerých starších verzií. V redakcii sme zaznamenali tri prípady, kedy sa nám čitatelia sťažovali na iOS 13.4.1. Aj z toho by sme mohli usúdiť, že v skutočnosti nešlo o zlyhanie vo vašom smartfóne ale skôr niekde na serveroch spoločnosti Apple.

Nové aktualizácie aplikácií by mohli tieto nedostatky vyriešiť. Pokiaľ sa vám nainštalujú, určite to nezabudnite okamžite vyskúšať a napíšte nám do komentára, či chyba pretrváva alebo nie. Jedným z riešení, ako sa dala pri jednotlivých appkách „opraviť“ bolo ich vymazanie a opätovné nainštalovanie. V redakcii sme na žiadnom zo štyroch iPhonov, (na ktorých máme iOS 13.5) tieto chyby nezaznamenali a takisto sa neobjavilo ani hromadné sťahovanie aplikácií. Jedná sa teda o záležitosť, ktorá postihuje len niektorých používateľov, nie všetkých…

Niektorým používateľom sa hromadne aktualizujú aplikácie na iOS 13.5!
Niektorým používateľom sa hromadne aktualizujú aplikácie na iOS 13.5!
Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 14.4 (RC). Pozrite sa čo je nové
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.