Najznámejšia platforma na zdieľanie videí na svete je čoraz častejšie v hľadáčiku médií. Dôvodom sú agresívne reklamy, alebo nové šikovné funkcie, ktoré môžu vďaka AI automaticky predabovať video. A zdá sa, že to nie je všetko.

Spoločnosť Google zverejnila správu, v ktorej informuje, že pre používateľov začína testovať celkom nové prekvapenie. Taktiež sa pri ňom bude využívať najmodernejšia umelá inteligencia. YouTube bude vďaka nej schopný napísať jednoduchý súhrn ku videu, vďaka čomu budete mať lepšiu predstavu o tom, čo sa v ňom deje. Popisy od používateľov by však zmiznúť nemali. Zobrazovať sa budú naďalej.

Nová funkcia je dnes k dispozícii len v rámci experimentu a AI od YouTube dokáže pracovať len s anglickým jazykom. Teoreticky je však iba otázkou času, kedy sa to zmení.

Úlohou tejto novinky bude poskytnúť potencionálnemu divákovi krátky prehľad o tom, čo sa vo videu nachádza.

Na Slovensku sa s ňou zatiaľ nestretnete 

Funkcia je v tejto chvíli testovaná len na malej vzorke vybraných používateľov tak, ako sme na to zvyknutí. Je nepravdepodobné, že sa s týmto vylepšením stretnete na Slovensku, nakoľko ho platforma bude zrejme skúšať len v anglicky hovoriacich krajinách.

Samotné zhrnutie videa by sa malo objavovať na stránkach vyhľadávania, ale aj sledovania.

Je to možno drobnosť, no v budúcnosti vám môže pomôcť s filtrovaním toho, čo budete chcieť na YouTube pozerať a čo nie.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Facebook kompletne mení spôsob zobrazovania obsahu. Poznáme podrobnosti
Môže ťa zaujímať
- Reklama -