Akonáhle sa objavila pandémia koronavírusu, ľudia začali hromadne používať aplikáciu ZOOM na komunikáciu z domu. Po krátkom čase sa však objavili problémy so zabezpečením. Vývojári všetko napravili a teraz ešte posilňujú šifrovanie video-hovorov. Dostupné bude len pre platiacich používateľov.

ZOOM bude ešte bezpečnejší. Budete si ale musieť zaplatiť.

Ak pracujete cez home-office a pri videohovoroch zdieľate osobné údaje alebo iné citlivé dáta, mali by ste si začať dávať pozor. Aj napriek tomu, že je ZOOM už kvalitne zabezpečený, stále to evidentne nie je úplne dokonalé a existuje tu riziko zneužitia.

Vývojári si to uvedomujú a presne preto sa rozhodli bezpečnosť posilniť ešte vo väčšej miere . Po novom plánujú zaviesť prepracovanejšie šifrovanie samotných videohovorov. Táto služba však bude dostupná len pre tých, ktorí si zaplatia.

Pokiaľ tento nástroj používate bezplatne, žiadne šifrované zabezpečenie vám nebude k dispozícii. Ešte začiatkom mája sme sa dozvedeli, že spoločnosť ZOOM zakúpila Keybase a teda menšiu firmu, ktorá sa špecializuje na šifrovanie správ a súborov. Vyzerá to tak, že vývojári chcú túto akvizíciu okamžite využiť na to, aby mohli lepšie šifrovať komunikáciou.

Presné informácie momentálne nie sú jasné a tak si na detaily budeme musieť ešte chvíľu počkať. Predpokladáme ale, že sa bude jednať o klasické end-to-end šifrovanie, čo by bol pre ZOOM významný krok smerom vpred. Do komentára nám napíšte, čo presne pri komunikácii z domu používate vy. Sú tu rôzne iné alternatívy ako napríklad Skype, icq, FaceTime a ďalšie…

ZOOM má ďalší problém. Hackeri predávajú 500 000 jeho účtov na internete.
ZOOM má ďalší problém. Hackeri predávajú 500 000 jeho účtov na internete.
Prečítajte si tiež  Apple opraví chybu v iPhone 12 zadarmo bez záruky. Máte však posledné týždne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.