Spoločnosť Zoom sa momentálne pokúša urovnať hromadné žaloby, ktoré proti nej vedú nahnevaní používatelia ale aj spoločnosti. Služba im sľubovala zabezpečenie za pomoci populárneho end-to-end šifrovania. Ako sa však ukázalo, nebola to pravda.

Firma bola obvinená z toho, že klamala v popise na svojich internetových stránkach a taktiež v bezpečnostnom dokumente. Zároveň poskytovala osobné údaje používateľov spoločnostiam tretích strán, ako napríklad Facebook a Google.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti teda Zoom pristúpil na dohodu, v rámci ktorej zaplatí až 85 miliónov dolárov poškodeným, aby urovnal vzniknuté spory.

Zoom bude platiť používateľom po celom svete 

Navrhované vyrovnanie, ktoré je podané na americkom okresnom súde pre severný okres Kalifornie poskytuje každému používateľovi služby odškodné vo výške zhruba 15 $ 25 $ v závislosti od toho, či mali od 30. marca 2016 do 30. júla 2021 platené alebo bezplatné predplatné.

Všetko by už malo byť v tejto chvíli schválené a vyrovnanie sa bude týkať používateľov po celom svete. Celý dokument si môžete prečítať na tejto internetovej stránke.

Zoom zároveň s týmto vyhlásením prezradil, že platforma príjme niekoľko zásadných zmien, ktoré jej pomôžu zvýšiť bezpečnosť schôdzí, zlepšiť prácu s osobnými údajmi a zároveň posilniť ich ochranu.

Prečítajte si tiež  Na tomto mieste radar pokutuje aj za prekročenie rýchlosti o 1 km/h
Môže ťa zaujímať
- Reklama -