AirTag od spoločnosti Apple je na trhu zhruba rok a za ten čas si stihol na svoj účet pripísať obrovské množstvo úspechov. O tom poslednom teraz informoval zahraničný portál Appleinsider. Hlúpy zlodej si na seba „ušil búdu“ úplne sám.

Všetko to začalo vlámaním istého Dylana Balmera cez odomknuté dvere domu, v rámci ktorého bola obeti ukradnutá kabelka a kľúče od auta. Našťastie práve na kľúčoch od auta sa nachádza AirTag od spoločnosti Apple, ktorý sa predáva len za 39 € a po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete dokonca za 32,49 €. Opäť sa raz potvrdilo, že jeho nákup sa oplatí.

Balmer následne pomocou kľúčou odomkol aj auto, no neukradol ho a rovnako si z neho nič nevzdal. So svojim lupom utiekol preč a pravdepodobne si myslel, že ho nikto nikdy nevystopuje. To sa ale škaredo mýlil.

Žena si prišla po svoje veci až ku zlodejovi 

AirTag
Zdroj: SvetApple

Obeť lúpeže si totiž okamžite uvedomila, že spolu s jej vecami zmizol aj AirTag, ktorý sa dá ľahko lokalizovať. Rozhodla sa teda konať na vlastnú päsť a zlodeja sama vystopovala neďaleko hotela Premier Inn. Po tom čo ho konfrontovala, okamžite sa priznal, že má jej kľúče. Vyhováral sa však, že ich neukradol ale našiel.

V tom sa objavila ďalšia žena, pravdepodobne matka zlodeja, ktorá povedala, že zvyčajne takéto veci nerobí. Podľa obete bol ale páchateľ pod vplyvom alkoholu alebo drog. Na miesto dorazila samozrejme aj polícia, ktorá Dylana Balmera zatkla.

Obžalovaný bol podľa vyšetrovania identifikovaný vďaka kamerovému záznamu z hotela, pri ktorom sa nachádzal. Balmer sa napokon priznal ku svojmu činu, ktorý odhalil obyčajný AirTag od Apple a oľutoval ho. Aj tak sa ale nevyhol 15-mesačnému trestu odňatia slobody.

Podľa polície to nebol správny postup

Polícia na záver zdôrazňuje, že aj keď sa AirTag ukázal užitočný vo viacerých scenároch, orgány činné v trestnom konaní bežným ľuďom neodporúčajú, aby v prípade lúpeže konali na vlastnú päsť a snažili sa veci získať späť. Môžu sa zbytočne vystaviť nebezpečenstvu.

Reklama

Namiesto toho by mali kontaktovať políciu, ktorá sa postará o vystopovanie páchateľa. Presne tak to urobil aj Slovák, ktorému minulý rok ukradli auto, no on poznal jeho presnú polohu vďaka AirTagu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -