Agentúra Bloomberg nás v poslednej dobe zásobuje dávkou noviniek ohľadom tohtoročných produktov, vďaka obrovskému množstvu únikov. Nové správy hovoria o tom, že Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší.

Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší.

Apple pred dvoma rokmi predstavil vôbec prvý inteligentný reproduktor do domácnosti. Používatelia sa tešili. Veď takéto zariadenia má konkurencia už dlhšiu dobu a jablková spoločnosť vo vývoji trochu „zaostávala“. ako sa ale ukázalo po niekoľkých mesiacoch, kedy HomePod konečne vstúpil do predaja, zariadenie nezaostávalo len časovo ale aj technologicky. Navyše na Slovensku ho bolo stále relatívne náročne zakúpiť (aj keď ho internetové obchody do predaja zaradili).

Chýbalo v ňom napríklad aj rozhranie Bluetooth, čo by malo byť v prípade takéhoto zariadenia úplná samozrejmosť. Pripájali ste sa len pomocou WiFi. To by sa ale čoskoro malo zmeniť. HomePod bol omnoho menší ako vyzeral na fotografiách.

Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší. Aj na Slovensku? - svetapple.sk

Tým, že obsahoval Siri sa s ním nedalo komunikovať ani zďaleka v toľkých jazykoch, v koľkých by sme potrebovali. Navyše bol, aj stále je, pomerne dosť drahý. 299$ za inteligentný reproduktor pri konkurencii, ktorá dokáže to isté a stojí možno polovicu je na zváženie.

Jablková spoločnosť HomePod vylepší a zníži jeho cenu

Podľa Bloombergu firma už teraz intenzívne pracuje na jeho nástupcovi. Kompetentní si evidentne uvedomili, že to bol trochu krok vedľa a chcú svoje chyby napraviť. Nie úplne dokonalé zariadenie a povedzme prehnaná cena urobili z tohto reproduktoru len podpriemerný produkt. Koniec koncov, za všetko hovoria aj tohtoročné štatistiky v predajoch a podieloch na trhu. Ten má HomePod len 5% vrámci USA čo je žalostne málo.

Tento segment sa navyše ešte len rozbieha takže nič nie je stratené. Inteligentné reproduktory budú v našich domácnostiach podobná samozrejmosť ako televízor či rádio. Apple včas zasiahne hlavnú vlnu záujmu. Teda ak predstaví dostupný reproduktor, ktorý je aj patrične technologicky vybavený. Podľa Bloombergu by mal stáť na úrovni medzi 200-250$. Nie je to zásadný rozdiel ale určite poteší. Navyše ak to bude prepracovaný produkt od Apple, nikto by s tým nemal mať problém.

Navyše ak by sa HomePod zdokonalil a Apple by konečne začalo riešiť Siri povedzme aj v našom alebo aspoň v susednom Českom jazyku, mohol by byť celkom populárny aj u nás na Slovensku. S podporou cudzích jazykov ale momentálne veľmi neuspeje…

Prečítajte si tiež  iPhone X je vonku, revolúcia na dosah!
Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší. Aj na Slovensku? - svetapple.sk
Apple chystá nový HomePod. Bude lepší a lacnejší. Aj na Slovensku? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.