Používanie wearable zariadení je čoraz populárnejšie. Stále viacej ľudí nakupuje inteligentné náramky alebo hodinky. V dnešnom článku vám prezradíme, prečo by ste sa mali pridať medzi nich. Poďme na to:

4. Notifikácie na ruke

Určite nám dáte za pravdu, že niektoré notifikácie sú poriadne otravné. Ich častá kontrola človeka unavuje. Schválne si zrátajte, ako často vyťahujete smartfón z vrecka počas bežného dňa. Kúpou inteligentných hodiniek tento problém zmizne.

Vo chvíli keď niečo pípne alebo zavibruje postačí len jeden pohľad na zápästie. Následne môžete sami posúdiť, či dané upozornenie považujete za dôležité alebo ho úplne odignorujete. Je to skrátka väčší komfort v rámci každodenného života.

Okrem informácií z appiek získate aj iné výhody. Pokiaľ vám napríklad niekto zatelefonuje, môžete ho cez hodinky zdvihnúť alebo zrušiť. Tak isto si viete v rýchlosti skontrolovať textovú správu a dokonca na ňu odpovedať. Sú to možno iba maličkosti, no pri dlhodobom používaní ich budete milovať.

3. Fitness funkcie

Apple Watch

Pohyb je dôležitý pre naše zravie. Mnohí ľudia vedú kancelársky spôsob života a na stoličke presedia celé dni. Inteligentné hodinky vás viacerými spôsobmi motivujú, aby ste vykonávali nejakú aktivitu. Slúžia na to predovšetkým upozornenia pre uzatváranie cieľov.

Výrobcovia sa tiež zamerajú na fitness. Zariadenia dokážu zaznamenávať rôzne dáta a na základe toho ponúknu informácie o spálených kalóriách, dobe cvičenia, prejdenej vzdialenosti, rýchlosti a ďalšie

Pokiaľ si vyberiete správny produkt, informácie sú veľmi presné a vierohodné. Vo chvíli, keď si idete napríklad zabehať alebo zabicyklovať, vezmete si so sebou len hodinky/náramok a necháte ich sledovať aktivitu.

Telefón vo vrecku nepotrebujete. Do lepších produktov si viete pridať hudbu a spárovať ich s bezdrôtovými slúchadlami (napríklad AirPods). Pre fitness úplne ideálne.

2. Možnosti navigácie

Apple Watch

V dnešnej dobe si môžete stiahnuť zaujímavé navigačné aplikácie do svojich smartfónov. Ak cestujete autom, často prekonajú aj palubné systémy. Hlavnou výhodou sú čerstvé informácie o kolónach, nehodách či policajných hliadkach. Čo však potulky neznámym mestom?

Určite nám dáte za pravdu, že držať telefón pokojne aj trištvrte hodinu v ruke nie je príliš pohodlné. Jednoduché nastavenie cieľa v hodinkách vám uľahčí cestovanie a ušetrí batériu v smartfóne.

Okrem mini-mapy zobrazenej na displeji budete upozorňovaní hlasovými povelmi alebo jednoduchými vibráciami. Záleží od nastavenia a konkrétneho produktu. Nie je to síce funkcia na každý deň, no z času na čas ju oceníte.

Prečítajte si tiež  Oplatí sa kúpiť iPhone 14 Pro, keď je v zľave za cenu základného iPhonu 15?

1. Bezkontaktné platby

Apple Watch

Na záver tu máme platenie. Nielen naše smartfóny obsahujú NFC. Bezkontaktné platby môžete uskutočňovať aj mnohými hodinkami. Postačí vám iba spustiť funkciu a zariadenie urobí všetko za vás. Napríklad na takých Apple Watch ani nemusíte zadávať kód.

Zariadenie dokáže automaticky zistiť, či sa nachádza na ruke. Pokiaľ si ho nedáte dole, platba prebehne behom niekoľkých sekúnd (bez ďalšieho overovania).

NFC je navyše aktívne. V praxi to zabezpečí rýchlejší priebeh celého procesu. Len pre porovnanie, klasická karta obsahuje pasívny čip a terminál aktívny čip. Chvíľu teda trvá, kým sa nadviaže komunikácia.

Do komentára nám napíšte, na čo používate inteligentné hodinky vy. Tieto 4 body sú len naše postrehy avšak možností je oveľa viac. Budeme radi za každý váš príspevok.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.