Inteligentné hodinky Apple Watch sú aj v našich končinách extrémne populárne. Zariadenie disponuje špičkovými snímačmi, elegantným dizajnom a tiež zaujímavými funkciami, ktoré nám zjednodušujú náš každodenný život. Aj napriek tomu sme však na Slovensku pomerne pozadu, minimálne čo sa týka podpory LTE (eSIM) pre Apple Watch.

Na zavedenie tejto funkcie musia telekomunikační operátori jednať priamo s výrobcom a keďže sme pre Apple pomerne malý trh a zavedenie LTE pre Apple Watch je podľa všetkého dosť nákladná záležitosť, dodnes ho tu nemáme k dispozícii. Svetielkom nádeje je však susedné Česko, kde je táto funkcia dostupná už niekoľko rokov. Je teda jasné, že skôr či neskôr príde aj ku nám. No a teraz to vyzerá tak, že by ju mohol oficiálne sprístupniť prvý operátor.

Ešte v januári sme vás informovali o tom, že spoločnosť Slovak Telekom počíta so zavedením LTE pre inteligentné hodinky Apple Watch, avšak v danom čase ešte nevedela povedať, kedy bude táto funkcia dostupná pre zákazníkov. Teraz to vyzerá tak, že sa to konečne zmení.

Náš čitateľ nás upozornil na to, že na oficiálnej internetovej stránke Telekomu – priamo na hlavnej karte, svieti nové okno, v ktorom sú vyobrazené inteligentné hodinky Apple Watch s poznámkou „už čoskoro„, pričom Telekom avizuje, že budú dostupné ku paušálom.

Apple Watch LTE
Zdroj: Telekom (snímka obrazovky)

Pokiaľ sa pozriete na obrázok lepšie, uvidíte na ňom červený prúžok okolo digitálnej korunky, ktorý majú výhradne LTE modely. Samozrejme v tomto prípade môžete namietať, že je to len náhoda a operátor použil oficiálne marketingové materiály spoločnosti Apple.

Telekom už Apple Watch k paušálom predáva 

Tu je však jedno dôležité „ale“. Telekom totiž avizuje, že Apple Watch Series 9 budú dostupné k paušálom, ale ako môžete vidieť napríklad na tejto internetovej stránke, operátor už tieto hodinky ku paušálom za zvýhodnenú cenu nejaký ten piatok ponúka. Ide o model GPS bez podpory LTE.

Navyše sa nám podarilo nájsť aj oficiálnu kartu pre Apple Watch Series 9 (41 mm), kde je použitý úplne rovnaký obrázok Apple Watch Series 9, ako na novej úvodnej stránke, avšak bez červeného prúžku na digitálnej korunke. Operátor teda disponuje aj takýmito marketingovými materiálmi.

Nevieme nájsť preto žiadne iné logické vysvetlenie, prečo Telekom na stránke použil korunku s červeným pásikom a navyše to avizuje ako novinku, na ktorú sa v tejto chvíli ani nedá kliknúť, ako to, že zavedenie Apple Watch Series 9 s podporou eSIM v našich končinách konečne klope na dvere.

Prečítajte si tiež  Apple Arcade sa mení na atraktívnu hernú službu. V apríli do nej pribudne týchto 7 špičkových hier
Apple Watch LTE
Zdroj: Telekom (snímka obrazovky)

Na základe vyššie uvedeného sa dá teda predkladať, že Telekom už v dohľadnej dobe spustí LTE pre Apple Watch ako prvý slovenský operátor, čím potvrdí svoj záväzok, ktorý dal používateľom ešte začiatkom roka 2024. Kedy to však bude si v tejto chvíli netrúfneme povedať.

Čo ponúkajú Apple Watch s podporou LTE?

Pokiaľ vás zaujíma to, aké benefity prinesú inteligentné hodinky s Apple Watch s podporou LTE pre slovenských používateľov, rozhodli sme sa vám to zhrnúť do niekoľkých nasledujúcich bodov. Je to skutočne veľká inovácia, ktorá môže úplne zmeniť spôsob, akým toto zariadenie používate.

1. Nezávislosť od iPhonu: Môžete prijímať hovory, posielať správy a používať mnoho aplikácií bez nutnosti nosiť so sebou iPhone. Hodí sa to napríklad počas športovania, kedy smartfón jednoducho necháte doma.

2. Núdzové volania: V prípade núdze môžete zavolať pomoc, aj keď nemáte iPhone. Funkcia SOS je dostupná bez ohľadu na vašu polohu.

3. Hudba a podcasty: Možnosť streamovať hudbu a podcasty priamo z Apple Music alebo iných služieb, čo je ideálne pre behanie alebo cvičenie bez telefónu.

4. Notifikácie a upozornenia: Dostanete všetky notifikácie a upozornenia v reálnom čase, aj keď ste bez telefónu, čo je výhodné pri športových aktivitách alebo keď nechcete mať pri sebe veľké zariadenie.

Tieto výhody robia z Apple Watch s podporou LTE výkonné a nezávislé zariadenie, ktoré rozširuje možnosti bežných smart hodiniek.

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, či sa už na túto inováciu tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -