Od predstavenia nových produktov na konferencii California Streaming neprešiel ani týždeň a už tu máme prvé výhrady namierené proti gigantovi z Cupertina. Terčom obvinení sa tentokrát stala virtuálna klávesnica nových Apple Watch Series 7.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 a ich (ne)plochý dizajn. Tu sú štyri dôvody, prečo sa to stalo. Pri poslednom budete prekvapení

Celý príbeh, vedúci k dnešným udalostiam začal ešte v roku 2019. Hlavným aktérom a zdá sa aj obeťou je developer Kosta Eleftheriou, ktorý stojí za vývojom aplikácie FlickType Keyboard. Táto appka ponúkala integráciu virtuálnej klávesnice priamo do inteligentných hodiniek, čo by určite potešilo nejedného užívateľa Apple Watch. Napriek tomu, že hlavných vývojárov v Apple spracovanie aplikácie náramne potešilo, FlickType sa do App Store pre Watch napokon nedostala.

Apple Watch keyboard

Podľa správy, ktorú Kosta obdržal od tímu Apple, aplikácia nebola v súlade s podmienkami ich virtuálneho obchodu. Apple poukázalo na to, že aplikácia nemôže byť zaradená do Storu kvôli tomu, že ponúka klávesnicu a tá nie je súčasťou systému watchOS. Ak sa vám tento krok zdá podozrivý, nie ste sami. Prešli dva roky a Apple pri predstavovaní nových Apple Watch siedmej generácie predviedlo aj novú funkciu – virtuálnu klávesnicu priamo na obrazovke hodiniek.

Nová funkcia, ktorá bude dostupná v čerstvo predstavených hodinkách je takmer totožná s vizuálom a rozhraním FlickType, na základe čoho Kosta prostredníctvom tweetu firme odkázal „Uvidíme sa na súde„.

Je teda viac než možné, že firma Apple odmietla Kostov nápad a zamedzilo mu v distibúcii aplikácie práve preto, že sa chystala uviesť vlastnú verziu tejto funkcie priamo do watchOS. Či sa jablková spoločnosť dopustila plagiátorstva a okopírovala FlickType sa dozvieme až počas súdneho konania. Misky váh sú však (aspoň zatiaľ) naklonené na stranu vývojára, keďže vizuál, užívateľské rozhranie a v podstate aj celý nápad bol prvýkrát uvedený na stôl práve ním.

Čo si o tejto kauze myslíte vy? Vzhľadom na to, že by sa nejednalo o „kopírovanie“ zo strany firmy prvýkrát, staviate sa na stranu vývojára alebo Applu? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -