Ešte pred pár mesiacmi sa hovorilo o tom, že Apple Watch Ultra 2. generácie dostanú do vienka aj novú farebnú verziu. Zariadenie malo byť podľa únikov dostupné aj v čiernom prevedení, čo by určite ocenilo mnoho jeho používateľov. Napokon sme sa však tejto inovácie nedočkali. Neznamená to však, že na nej v Cupertine nepracovali.

Ako informuje portál Macrumors, na internete sa teraz objavili fotografie Apple Watch Ultra (pravdepodobne prototypu), ktoré majú tmavší titánový rám (pripomínajúci farbu Space Gray), čiernu spodnú keramickú časť, v ktorej sú ukryté senzory či oranžové Akčné tlačidlo, ktoré je evidentne vyrobené z plastu. Tieto zábery pochádzajú z dokumentov predložených Federálnej komunikačnej komisii Spojených štátov (FCC), ktoré zverejnil profil ParrotSWD na sociálnej sieti X.

Pre tých čo nevedia, keď spoločnosť Apple predstavuje akékoľvek nové zariadenie, najskôr musí zdieľať podrobnosti o jeho hardvéri a dizajne s FCC.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ku komisii sa však v tomto prípade dostávajú aj produkty alebo ich verzie, ktoré sa výrobcovia napokon nerozhodnú ponúknuť verejnosti. Ak však nad tým uvažujú, musia to mať v dostatočnom čase dopredu schválené.

Apple Watch Ultra
Zdroj: X / @ParrotSWD
Apple Watch Ultra
Zdroj: X / @ParrotSWD

Samozrejme, že ide o „tajné“ fotografie zachytávajúce citlivé detaily produktov, ktoré môžu v čase zaslania FCC podliehať obchodnému tajomstvu. Aj preto často podliehajú doložke o dôvernosti s dátumom vypršania platnosti.

V tomto prípade doložka pravdepodobne vypršala len nedávno, pretože ináč by sme tmavé Apple Watch Ultra určite nevideli na takto detailných fotkách.

Apple Watch Ultra v čiernej farbe ešte stále môžu prísť 

Zdá sa teda, že Apple na tomto prevedení skutočne pracoval, no napokon sa rozhodol, že do predaja vstúpi iba model s prirodzenou titánovou farbou. Firma si týmto krokom zjednodušila logistiku a tiež náklady na výrobu.

Stále však nie je vylúčené, že sa tmavších Apple Watch Ultra v budúcnosti skutočne dočkáme. Ak bude chcieť Apple oživiť ponuku zariadenia bez toho, aby menil jeho dizajn, práve nová farba môže byť dosť veľkým lákadlom ku kúpe.

Hoci sa špekulovalo, že firma má s čiernou farbou v prípade tohto materiálu problém, neskôr sa v septembri 2023 ukázalo, že to nie je celkom pravda. Apple totiž predstavil čierny titánový iPhone 15 Pro / 15 Pro Max. Okrem toho je tento smartfón dostupný aj v modrej či striebornej farbe. Toto isté by mohli dostať v budúcnosti aj Apple Watch Ultra.

Prečítajte si tiež  Čo sa udialo na marcovej Keynote?
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -