Hodinky Apple Watch sa po prvý krát svetu ukázali ešte v roku 2014, kedy ich predstavil Tim Cook popri nových iPhonoch 6 a 6 Plus. Hodinky okamžite získali obrovský úspech a dnes poznáme už ich druhú generáciu „Series 2“. Vyzerá síce rovnako, no v skutočnosti je výkonnejšia, odolnejšia voči vode a prináša celkom nové funkcie a možnosti. Apple dnes získalo patentovú prihlášku pre okrúhly displej. Z toho jasne vyplýva, že Apple na takýto displej nezanevrelo! 

Apple skúma okrúhly displej pre Apple Watch!

Apple Watch Series 2 sú stále pomerne veľká novinka. Ako prví na Slovensku sme ich napríkald v spolupráci s portálom mojesmarthodinky.sk rozbalili, a pozreli sa na ne bližšie. Okrem toho, že na prvý pohľad vyzerajú prakticky rovnako, ako prvá generácia, prinášajú aj niekoľko noviniek, ktoré sú veľmi užitočné. Napríklad zvýšená odolnosť voči vode sa hodí asi každému športovcovi, ktorý sa pohybuje v tomto prostredí. Apple tu ukázalo, že jeho dokonalé patenty sú naozaj dokonalé a tiež, že firmu máme prečo milovať. Napríklad takýmto rafinovaným spôsobom si dokážu hodinky samé odstrániť prebytočnú vodu z reproduktoru. Ako produkt sú teda fantastické a prinášajú vlastne všetko to, čo nám chýbalo v prvej generácií.

- Reklama -

Problém ale je, že Apple už dnes musí pracovať na ďalších Apple Watch, tentoraz už Series 3. Hlavný dôvod je ten, že trh s inteligentnými wearable náramkami a hodinkami rastie rýchlo a tým pádom aj rýchlo starne technológia, ktorá sa môže zdať dnes moderná. My vieme, čo by tretia generácia mohla priniesť a mohlo by to byť niečo, po čom sme všetci túžili. Hoci je dizajn súčasných Apple Watch naozaj vydarený a nadväzuje na prvý iPhone 2G, ktorý bol predstavený ešte v roku 2007, Apple bude musieť vymyslieť aj niečo nové, aby nás hodinky neprestali baviť pri pohľade na konkurenciu.

Apple Watch - svetapple.sk

Tajná túžba by teoreticky mohol byť okrúhly displej tak, ako ponúka časť konkurencie. Takýto druh displeja je síce zložitejší na výrobu ako klasický obdĺžnikový OLED panel, ktorý využívajú súčasné hodinky, avšak vyzerá naozaj dobre a samotné hodinky by si ho určite zaslúžili. Nehovoriac o cene, ktorá je spomedzi týchto zariadení na trhu asi najvyššia. Najnovšie 3 patentové prihlášky hovoria o okrúhlom displeji pre nositeľné zariadenia. Hoci sa v patente priamo nespomínajú Apple Watch, nevieme si predstaviť, aké iné nositeľné zariadenie od Apple by takýto displej mohlo reálne používať.

V podstate sa okrúhly displej hodí iba k hodinkám a ostatné produkty si zaslúžia klasický obdĺžnikový. Samozrejme to, že Apple získalo 3 nové patenty ani zďaleka neznamená to, že na budúci rok tu budú okrúhle Apple Watch so zaobleným displejom (displej by mal byť podľa patentu okrúhly a zaoblený). Apple má veľmi veľa patentov, ktoré nikdy nepoužilo a žiaľ ani nikdy nepoužije. Možno len skúma možnosti takéhoto displeja, možno sa naozaj pripravuje na produkciu. Tipovať nebudeme, každopádne sa na to tešíme. Vyzeralo by to fantasticky!

Apple Watch - svetapple.sk

Patentové nákresy

Apple Watch 3 - svetapple.sk

Apple Watch 3 - svetapple.sk

Apple Watch 3 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.