Spoločnosť Apple vydala vo včerajších večerných hodinách viacero aktualizácií operačných systémov pre svoje mobilné zariadenia. Okrem iOS 15.4.1, iPadOS 15.4.1 či macOS 12.3.1 sme sa dočkali aj vylepšenia pre inteligentné hodinky Apple Watch.

Nový update nesie označenie watchOS 8.5.1 a ako už asi tušíte, v praxi nepridáva žiadne nové funkcie. Zameriava sa predovšetkým na opravu chýb a nedostatok, ktoré spôsobili staršie aktualizácie softvéru a používateľov trápili na dennej báze.

Jednou z týchto chýb môže byť aj problém, v rámci ktorého sa Apple Watch Series 7 nedali nabíjať zrýchleným spôsobom, či zhoršená výdrž batérie podobne, ako to mal operačný systém iOS na iPhone.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Novinka potrebuje niekoľko desiatok, nanajvýš stoviek MB voľného miesta (v závislosti od verzie zariadenia) a samotný proces aktualizácie prebehne za cca 20 minút – otestované na Apple Watch Series 6 a Series 7.

Inštalácia watchOS 8.5.1

Apple Watch Series 3
Zdroj: Unsplash / Raagesh C

Na inštaláciu budete potrebovať cca 50-500 MB úložiska (v závislosti od modelu). Pokiaľ potrebujete vymazať nejaké appky aby ste si uvoľnili miesto, urobíte to týmto spôsobom.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

K samotnému updatu sa dostanete cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Hodinky musia byť po celý čas na nabíjačke a pomocou Wi-Fi pripojené k iPhonu. Podmienkou je takisto batéria nabitá na 50%

Takto prezentuje watchOS 8.5.1 samotné Apple 

  • watchOS 8.5.1 obsahuje aktualizácie bezpečnosti a opravy chýb pre Apple Watch.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/HT201222

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.