Zdajú sa vám Apple Watch Series 7 úplne rovnaké ako predošlý model Series 6? V tom prípade vôbec nie ste ďaleko od pravdy. Okrem väčšieho displeja tu sami nevidíme jediný dôvod, prečo prechádzať zo staršej generácie na novšiu. Aj keď sa táto úprava môže zdať až smiešna, Apple to s ňou podľa všetkého nemalo jednoduché.

Najnovšie sa k tomu vyjadrili manažéri spoločnosti Apple v rozhovore pre magazín The Independent. Prepracovať 40 mm a 44 mm displej na 41 mm a 45 mm bola podľa ich vlastných slov väčšia výzva než sami predpokladali.

„Implementácia nového dizajnu displeja bez zväčšenia šasi si vyžadovala kompletné prepracovanie zobrazovacej jednotky, komponentov a vnútorného krytu“ prezradil viceprezident Apple pre marketing produktov Stan Ng.

Menšie rámiky okolo displeja 

Spoločnosť Apple dokázala zmenšiť okraje z 3 mm na 1,7 mm čo je viditeľný a citeľný rozdiel. Začiatok predaja Apple Watch Series 7 bol odložený z pôvodného septembra na október, pretože Apple si muselo poradiť s komplikovanejším dizajnom displeja.

Prečítajte si tiež  Ako by to dopadlo, keby Apple Watch priniesli notch? Pravdepodobne takto!

Technologický gigant ale našťastie našiel spôsob ako to všetko vyrobiť bez kompromisov a to pomocou dotykového senzoru, ktorý bol integrovaný priamo do OLED panelu. Vďaka tomu sa nezmenila výška Apple Watch a kovové/hliníkové šasi zostalo konzistentné.

Spolu s predstavením väčších displejov museli vývojári prepracovať aj stovky či možno tisíce prvkov používateľského rozhrania. Otázne však zostáva či to vôbec stálo za to. Ako iste viete, reakcie na túto zmenu sú zmiešané.

Platí to však predovšetkým od ľudí, ktorí už vlastnia Apple Watch. Pre nových zákazníkov pôjde o príjemný bonus v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -