Aj keď sa v posledných mesiacoch hovorí o tom, že spoločnosť Apple postupne odstráni výrez pre Face ID v iPhone, ukazuje sa, že to možno nebude pravda. Firma v prípade iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro tento prvok zmenšila, no následne ho pridala do nového MacBooku Pro 14″ a 16″ aj keď nemusela.

Dalo by sa teda povedať, že to bol jasný zámer s cieľom, aby bol tento počítač ľahšie rozpoznateľný od akýchkoľvek konkurentov. No a ak by vám notch predsa len vadil, stále sa dá softvérovo skryť, pretože nový MacBook Pro ponúka perfektný mini-LED displej.

- Reklama -
Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 umožnia meranie hladiny cukru v krvi

Ak sa nad tým zamyslíme, jediný produkt od Apple, ktorý zatiaľ nemá Face Time kameru ale určite by sa mu hodila sú hodinky Apple Watch Series 7 (a všetky staršie generácie).

Problém je však v tom, že ich displej sa v prípade modelu pre rok 2021 rozšíril do úplne všetkých rohov, takže prítomnosť kamery inde ako pod displejom alebo vo výreze vlastne ani nie je možná.

Do hry ale teraz vstúpil únik dizajnu hodiniek Meta (Facebook), ktoré disponujú svojim vlastným notchom. Netvrdíme, že je to z esetetického hľadiska ideálne riešenie no myslíme si, že ak by chcelo Apple priniesť prednú kameru do hodiniek, urobilo by to úplne rovnakým spôsobom.

Apple Watch a notch? 

Apple Watch by tak vo finále lepšie „pasovali“ ku iPhonu 13 alebo novému MacBooku Pro (prípadne ďalším produktom s výrezom, ktoré sú na ceste).

O rendery v tomto článku sa postarala internetová stárnka 9to5mac a my musíme povedať, že sú naozaj vydarené. Apple by mohlo notchu prispôsobiť funkcie ale aj ciferníky. V niektorých prípadoch by bol tento prvok skrytý a v iných zase priznaný.

Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám páči samotný nápad. Sme zvedaví na vaše názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -