Vyzerá to tak, že technológia nám už iba nezjednodušuje život ale môže nám ho doslova zachrániť. Dôkazom toho sú hodinky Apple Watch a množstvo príbehov, o ktorých sme vás medzičasom informovali. Najnovšie úniky hovoria, že do nich firma pridá funkciu, ktorá bude schopná detekovať panický záchvat. Pomôže nám napríklad pri šoférovaní.

Apple Watch budú môcť detekovať panický záchvat.

watchOS 7 ešte nebol predstavený, no jeho uvedenie na trh sa už nezadržateľne blíži. Jablková spoločnosť ho ukáže na WWDC 2020, ktoré sa bude konať 22. júna. Po jeho boku sa predstaví aj nový iOS, macOS, tvOS a ďalšie. Nové úniky naznačujú, že práve táto, siedma verzia, by mohla priniesť dôležitú funkciu. Podľa renomovaného lekaera, Jona Prossera sa bude jednať o kontrolu vášho duševného zdravia.

Ako sám hovorí, Apple sa aktuálne na túto oblasť intenzívne zameriava a vyzerá to tak, že riešenie predstaví už tento rok (alebo potom v roku 2021). Vaše inteligentné hodinky budú schopné zachytávať aj záchvaty paniky a pokiaľ sa do takéhoto stavu dostanete, včasne vás môžu varovať.

Deti pod kontrolou? Kúpte im Apple Watch!
Apple Watch budú môcť detekovať panický záchvat.

Pokiaľ sa pýtate, na čo je to dobré, odpoveď je jednoduchá. Podobné situácie nás stretávajú aj za volantom, kedy nie sme ohrození iba my ale aj posádka vozidla alebo všetci, ktorí sa pohybujú v jeho okolí. Apple Watch by vám v takomto prípade odporučili, aby ste na chvíľu zastavili a urobili si dychové cvičenie, ktoré pomáha.

Meranie hladiny kyslíku v krvi

No a kontrola duševného zdravia evidentne nebude jedinou novinku. Pribudnúť má aj meranie hladiny kyslíku v krvi. K tomuto úniku sa zase vyjadril youtuber EverythingApplePro a leaker Max Weinbach. Podľa ich zistení by mala byť nová funkcia určená pre všetky modely od Apple Watch Series 4 vyššie.

Samotné meranie kyslíku v krvi môže byť nápomocné v prípade včasného detekovania respiračného alebo srdcového ochorenia. Obyčajné inteligentné hodinky sa teda premieňajú na účinný zdravotný nástroj a my sa tešíme na to, čo nám ďalšie v tejto oblasti spoločnosť Apple prinesie…

Apple Watch budú môcť detekovať panický záchvat.
Apple Watch budú môcť detekovať panický záchvat.
Prečítajte si tiež  Rok 2022 bude patriť OLED displejom. Dostanú ich Macy a iPady
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.