Zdá sa, že každá generácia inteligentných hodiniek Apple Watch môže obsahovať poruchu „vydutia batérie“, ktorá spôsobí vyskočenie displeja. Ostré hrany a komponenty sa následne môžu postarať o nepekné rezné zranenia na ruke používateľa, čo je dôvod, prečo bola voči spoločnosti Apple podaná ďalšia hromadná žaloba.

Jej autori v nej popisujú, že spoločnosť Apple vyrobila svoje inteligentné hodinky takým spôsobom, že sa lítium-kobaltoxidová batéria dotýka displeja a pokiaľ sa náhodou nafúkne, výsledkom môže byť jeho rozbitie a vyskočenie von z hliníkového šasi zariadenia.

V dôsledku týchto situácií (keď je displej vytlačený a poškodený batériou) dochádza ku odkrytiu „okrajov ostrých ako žiletka“ktoré môžu viesť k nepríjemnému zraneniu. Zaujímavý príklad opisuje muž menom Chris Smith.

Ten mal svoje Apple Watch Series 3 celé tri roky a objektívne s nimi nemal žiaden problém. Všetko sa však zmenilo jedného pekného dňa, keď sa rozhodol ísť na golf. Práve pri tejto športovej aktivite sa oddelila obrazovka od zariadenia v dôsledku vydutia batérie a spôsobila mu zranenie.

Hlboká rezná rana 

Konkrétne sa to stalo vo chvíli, keď sa Chris naťahoval v golfovom vozíku za volantom. V tej chvíli mu vyskočená obrazovka vážne rozrezala spodnú časť predlaktia, pričom sa jej podarilo zachytiť rovno žilu.

Vyššie opisovaná žaloba obsahuje aj obrázky hlbokej reznej rany na Smithovej ruke spolu s popismi ďalších incidentov, kedy sa displej oddelil od tela hodiniek ale našťastie nespôsobil zranenie.

V žalobe sa spomínajú všetky generácie Apple Watch, s výnimkou modelu Series 7, ktorý je v predaji len krátko. Týka sa to každého prevedenia (materiálov) a aj veľkosti displeja.

Podľa žalobcov chyba predstavuje „závažné a neprimerané bezpečnostné riziko pre spotrebiteľov“ a „mnoho kupujúcich v jej dôsledku utrpelo tržné rany, rezné rany, odreniny a/alebo iné zranenia“.

Žalobcovia chcú aby Apple na tento problém dopredu upozorňovalo zákazníkov 

Žaloba tiež naznačuje, že spoločnosť Apple si je vedomá toho, že jej Apple Watch boli chybné predtým, ako ich začala predávať, a že na tento problém svojich zákazníkov vopred neupozornila.

Prečítajte si tiež  Ako je možné, že iPhone vydrží tak dlho s 1 % batérie? Poznáme odpoveď

Žalobcovia sa v tomto prípade snažia docieliť všeobecné, špeciálne, náhodné, zákonné, represívne a následné náhrady škody, ako aj výmenu hodiniek Apple Watch. Žaloba tiež žiada, aby spoločnosť Apple „adekvátne zverejnila chybnú povahu hodiniek“ a aby boli zaplatené poplatky a náklady na právne zastupovanie.

Stretli ste sa niekedy s niečim podobným aj vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -