Všetky jablkové systémy sa už onedlho dočkajú odhalenia svojich nástupcov. Inak tomu nebude ani v prípade hodiniek Apple Watch, pre ktoré Apple chystá watchOS 10. Podľa aktuálnych únikov prinesie táto aktualizácia veľké prekvapenia.

Poprední analytici sa vyjadrili, že sa nebude jednať iba o klasický update, ktorý mierne obmení funkcie hodiniek. Desiata verzia systému bude totiž najväčšou softvérovou aktualizáciou, od pôvodného odhalenia watchOS v roku 2014, respektíve 2015, keď sa hodinky dostali do predaja.

Renomovaný analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom najnovšom príspevku uviedol, že watchOS 10 bude v mnohých smeroch revolučný. Okrem prepracovaného užívateľského rozhrania, ktoré dostane nový dizajn, sa môžeme tešiť aj na hromadu ďalších funkcií

Apple Watch prejdú v roku 2023 len drobnou modernizáciou 

Nakoľko Apple plánuje tento rok pre všetky modely hodiniek Apple Watch len minimálne hardvérové zmeny (tak ako v ostatných rokoch), celá pozornosť bude venovaná operačnému systému.

Prvá vývojárska beta verzia watchOS 10 by mala byť sprístupnená členom Apple Developer Programu veľmi krátko po predstavení systémov. Prvej verejnej bety sa následne dočkáme v júli.

Pripravovaný watchOS 10 bude predstavený spolu s iOS 17 a macOS 14 na konferencii WWDC 2023, ktorá prebehne od 5. do 9. júna. Akú novinku by ste v novej verzii systému uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nová reklama od Apple, iPad ako hudobný nástroj!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -