Kalifornská spoločnosť sa bude musieť pripraviť na ďalší konkurenčný boj. Známy audio gigant v podobe spoločnosti Sonos už onedlho dorazí s vlastnými slúchadlami, ktorými chce v predajoch vyzvať AirPods Max.

Najdrahší figurant ponuky jablkových AirPods má už tri roky a zatiaľ sme sa aktualizácie nedočkali. Práve tento scenár môže byť vetrom do plachiet pre Sonos, ktorý plánuje vydať prémiové slúchadlá s množstvom zaujímavých funkcií. Okrem špičkovej kvality zvuku by mali pripravované slúchadlá ponúknuť ovládanie hlasom a synchronizáciu s reproduktormi, soundbarmi a subwoofermi značky Sonos.

Cenovka zariadenia sa bude pohybovať v rozmedzí od 400 do 500 dolárov, čo je porovnateľné s AirPods Max, ako aj so slúchadlami od spoločností ako Sony alebo Bose.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

AirPods Max v šedej Space Gray farbe
Zdroj: Unsplash / Simon Hrozian

Sonos na slúchadlách pracuje už niekoľko rokov, pričom na trh by sa mali dostať v apríli 2024.

Je viac než možné, že po etablovaní sa na novom trhu ponúkne Sonos aj ďalšie modely slúchadiel do uší, čo by mohlo výrazne ohroziť základné AirPods a AirPods Pro.

Dočkáme sa aj konkurenta pre Apple TV

Apple TV 4K
Zdroj: Unsplash / Nicolas J Leclercq

Slúchadlá však nie sú jediným segmentom, v ktorom sa americká firma bude snažiť preraziť. Na prelome rokov 2024/2025 totiž Sonos predstaví aj vlastný set-top box na streamovanie, ktorý bude podobný Apple TV.

Novinka bude slúžiť ako centrum pre audio zariadenia Sonos s podporou Dolby Atmos a Dolby Vision a tiež ponúkne aplikácie a streamovacie služby podobne ako existujúce set-top boxy.

Spoločnosť Sonos v tomto prípade použije operačný systém založený na Androide. Aj v tomto prípade by sme sa mali dočkať podobnej cenovky ako v prípade Apple náprotivku a to od 150 do 200 dolárov.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Únik potvrdzuje menší výrez na tohtoročnom iPhone 12S!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -