Jedným z častých argumentov, prečo niekto odmieta Apple Watch je ten, že majú hranatý dizajn. Je už tak nejako zaužívané, že by hodinky mali byť okrúhle. Apple sa ale touto cestou zatiaľ nevydalo. To však neznamená, že tak nemôže urobiť v budúcnosti. Ak vás zaujíma, ako by vyzerali Apple Watch Series 6 s okrúhlym displejom, toto video vám to priblíži.

Apple Watch Series 6 s okrúhlym displejom

Apple robí rado veci inak. Aj to je jeden z dôvodov, prečo majú hodinky Apple Watch hranatý dizajn a nie okrúhly, ktorý je pre podobné zariadenie povedzme trochu viac zaužívaný.

Nám vôbec nevadia tvary tohto produktu. Ako sa ale hovorí, 100 ľudí = 100 chutí. To, ako by mali vyzerať okrúhle Apple Watch sme si popravde ani veľmi nevedeli predstaviť. Dnešný 3D koncept nám to ale celkom presne ukázal a musíme povedať, že by to nebolo vôbec zlé…

Apple Watch Series 6 s okrúhlym displejom
Takto by vyzerali hodinky Apple Watch Series 6 s okrúhlym dizajnom – svetapple.sk

V jeho názve síce môžeme spozorovať Apple Watch Series 6, avšak už dnes vieme, že je to skôr hudba oveľa vzdialenejšej budúcnosti (ak vôbec nejakej). Tohtoročná generácia príde pravdepodobne len s drobnými vylepšeniami, ako napríklad prepracovaným sledovaním spánku či novými zdravotnými funkciami. Skutočnú dizajnovú zmenu očakávame až v roku 2021 alebo 2022, keď príde buď model Series 7 alebo Series 8.

Apple Watch Series 6 s okrúhlym displejom
Apple Watch Series 6 s okrúhlym displejom – svetapple.sk

Ak teda Apple chystá okrúhle hodinky Apple Watch, budeme si na ne musieť ešte niekoľko rokov počkať. Každopádne, ak by bol ich dizajn podobný tomu na videu, išlo by o fantastický krok zo strany jablkovej spoločnosti.

Apple Watch by boli vďaka týmto tvarom maximálne jednoduché, elegantné a vizuálne odlišné od tých, ktoré sa vo veľkom predávajú dnes. Autor videa myslel aj na rôzne edície ako product (RED), alebo Hermes (o ktorej sme len pred chvíľou napísali samostatný článok). Čo na to poviete vy?

Prečítajte si tiež  iPhone zachránil izraelskému vojakovi život: Zastavil guľku zo zbrane
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.