Spoločnosť Apple predstavila Apple Watch Series 7, ktoré nás síce sklamali dizajnom, no všetky ostatné informácie sa napokon potvrdili.

Zariadenie disponuje až o 20 % väčším displejom, ktorý príde v dvoch verziách 41 mm a 45 mm. Apple túto zmenu dosiahlo redukciou rámčekov, ktoré sú až o 40 % užšie než u predošlých Apple Watch Series 6.

Apple WatchNech už na tieto hodinky hovoríte čokoľvek, jedno sa im uprieť nedá. Pri pohľade zhora vyzerajú absolútne úžasne. Zobrazovacia jednotka akoby pokrývala celé predné sklo a práve to je hlavný dôvod, prečo má Apple problémy pri výrobe.

Zákazníci však z tejto inovácie budú ťažiť pri každodennom používaní. Ako už bolo avizované, Apple Watch Series 7 budú vôbec po prvýkrát disponovať aj plnohodnotnou klávesnicou.

Apple Watch Series 7 už budú vedieť pracovať aj s textom! 

Text už nebudete musieť zadávať len hlasovými povelmi alebo skratkami. Znaky kláves bude možné stláčať buď individuálne alebo dynamickým posuvom (QuickPath). Hodinky tak budú schopne predpovedať text, ktorý chcete napísať na základe strojového učenia. Niečo podobné poznáme aj z iOS.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 mini a iPhone 13: Apple urobilo nežnú "evolúciu"

Možno si to teraz ani neuvedomujete, no práve väčší displej spraví z Apple Watch ešte univerzálnejší produkt. Ak si napríklad zaobstaráte verziu s pripojením na sieť (Cellular), v budúcnosti budete môcť úplne odložiť iPhone, ak sa budete chcieť vonku spoľahnúť len na hodinky. Vybavíte s nimi skrátka všetko.

Je síce pravda, že samotné písanie na 41 mm alebo 45 mm displeji zrejme nebude vašou obľúbenou činnosťou. V istých chvíľach ale môže byť prínosné a to nehovoríme o situácii, kedy sa vám napríklad vybije váš smartfón.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto vylepšení myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -