Apple Watch patria k jedným z najpredávanejších zariadení naprieč celým portfóliom spoločnosti Apple. Svedčí o tom dlhotrvajúca dominancia na trhu s inteligentnými hodinkami a náramkami, ktorá medziročne narastá. Celý sektor zaznamenal až 27% nárast oproti minulému roku, pričom sa gigantovi z Cupertina podarilo prekročiť zásadný míľnik v predajoch.

Z globálneho hľadiska Apple Watch stále jednotkou na trhu a vôbec po prvýkrát sa majiteľská základňa hodiniek dostala na číslo 100 miliónov kusov. Reč je samozrejme o aktívnych používateľoch hodiniek. Dôvodom ich úspechu je podľa analytikov neustále pridávanie funkcií a iniciatíva Apple, vďaka ktorej chcú z nich spraviť všestranné zariadenie pre starostlivosť o zdravie.

- Reklama -

 

To však neznamená, že ostatní producenti smart hodiniek zažívajú pokles či stagnáciu v predajoch. Firmy Samsung a Garmin, ktoré tiež patria k ťahúňom tejto kategórie zaznamenali 43% a 62% nárast objednávok v porovnaní s minulým rokom. Čo sa týka globálneho prerozdelenia tohoto trhu, Apple ovláda takmer tretinu všetkých predajov. Druhú pozíciu si aj naďalej drží Huawei, ktorý je nasledovaný Samsungom, Imoo a Garminom.

Apple Watch

Ak by sme mali vybrať model, ktorý doslova ovládol trh, tak to budú bezpochybne Apple Watch Series 6. V tesnom závese sa držia cenovo dostupnejšie Series SE. Samsung v tomto rebríčku zastupujú Galaxy Watch Active 2. Aby toho nebolo málo, do top 5 sa dostali dokonca aj jablkové hodinky staršej generácie Apple Watch Series 3. Päticu najúspešnejších uzatvára Imoo so svojim modelom Z6-4G.

Podľa popredných analytikov by sa medzera medzi Applom a ostatnými producentmi mala ešte viac zvýšiť. Dôvodom má byť príchod očakávanej generácie Apple Watch Series 7, ktoré sa po troch generáciách konečne dočkajú výraznej dizajnovej zmeny. Dočkať sa máme tiež o niečo väčšej obrazovky, nových funkcií a samozrejme aj príchodu nového watchOS.

Watch

Ako ste na tom s inteligentnými hodinkami vy? Vlastníte Apple Watch, alebo dávate prednosť konkurenčným zariadeniam? Podeľte sa s nami o vaše názory a skúsenosti v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -