Apple Watch Ultra sú vlajková loď ponuky inteligentných hodiniek od spoločnosti Apple. A aj keď sú už na trhu rok, stále majú čo ponúknuť svojim používateľom, ktorí ich nakupujú najmä kvôli vysokej odolnosti, dlhšej výdrži batérie a samozrejme štýlovému dizajnu. Jediným problémom vždy bolo, že Apple si pýtalo za tieto hodinky príliš veľa peňazí. Dnes však môžete Apple Watch Ultra kúpite v zľave za rozumnú cenu a z nášho pohľadu sa to určite oplatí, pretože čerstvo predstavený nástupca neponúka v zásade nič nové.

Hodinky sú označované, ako 49 mm a majú k dispozícii AMOLED displej s vysokým rozlíšením 502 x 410 pixelov, podporou funkcie Always-on a tiež jasom dosahujúcim až 2 000 nitov. Vo vnútri Apple Watch Ultra pracuje procesor S8, ktorý ponúka optimálny výkon a úložisko na úrovni 32 GB. Taktiež sú tu všetky možné senzory, ktoré budú sledovať váš tep, hladinu kyslíka v krvi, teplotu, monitorovať spánok či dokonca zaznamenajú presné hodnoty EKG. Ide o neuveriteľne sofistikovaný produkt, ktorý budete s obľubou nosiť do kancelárie, divadla aj posilňovne. Hodí sa jednoducho všade a vďaka dvoj-frekvenčnému GPS budete mať aj presné informácie o svojej polohe.

No a cena? Apple Watch Ultra sa v čase svojho uvedenia na trh predávali za pomerne mastných 999 €, čo bolo aj na spoločnosť Apple pre mnohých spotrebiteľov príliš veľa. Hodinky však napriek tomu zaznamenali veľký úspech a keďže sú na trhu prakticky rok, teraz ich cena po zľave klesla na nové minimá. Apple Watch Ultra zoženiete po kliknutí na tento odkaz za 769,9 €, čo je z nášho pohľadu fantastický deal, ktorý nebudete ľutovať.

Toto všetko vám dajú Apple Watch Ultra v zľave 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Brian Solid / Singletracks (úprava redakcie)

Nie je to len preto, že ponúkajú extrémne odolný titánový rám či zafírové sklíčko. Hlavnou prednosťou hodiniek je certifikácia americkej armády MIL-STD 810H, ktorá dokazuje, že zariadenie zvládne aj extrémne výkyvy vysokých a nízkych teplôt, prežije rôzne otrasy, vibrácie a podobne. Taktiež sa s ním môžete vďaka norme 10 ATM ponoriť až do hĺbky 40 metrov, pričom všetko budete sledovať cez vstavanú aplikáciu, ktorá vie slúžiť ako potápačský počítač. Apple to má skrátka premyslené do posledných detailov.

Apple Watch Ultra tiež podporujú širokú škálu športov a majú možnosť platenia cez Apple Pay. Pokiaľ by vám v hodinkách niečo chýbalo, nájdete v nich aj App Store, odkiaľ si môžete stiahnuť aplikácie od praktických apiek, až po zábavné hry. Je tu jednoducho všetko, na čo si len spomeniete.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá žltý iPhone 14 na prvých záberoch

Samozrejmosťou je celé kvantum najrôznejších ciferníkov, ktoré si dokážete prispôsobiť presne ku obrazu svojmu. A ak by ste si pre Apple Watch Ultra chceli vybrať nejaký exkluzívnejší remienok, skontrolujte ponuku v našom internetovom obchode Loopi.sk.

Apple Watch Ultra remienok
Zdroj: Loopi

Za zmienku tiež stojí výdrž batérie, ktorá dosahuje namiesto 18 hodín pri ostatných Apple Watch až 36 hodín aktívneho používania. Dokonca je tu aj režim úspory energie, s ktorým sa viete dostať na cca 60 hodín.

Za všetkým stojí 542 mAh akumulátor, ktorý vďaka vstavanej funkcii rýchleho nabíjania dokážete doplniť na maximum za niekoľko desiatok minút. Toto je veľká prednosť zariadenia.

Zabudnite na Apple Watch Ultra 2 

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: Apple

A aj keď je pravda, že spoločnosť Apple už predstavila Apple Watch Ultra 2. generácie a tento model je ako nový dokonca lacnejší, než Apple Watch Ultra v čase svojho uvedenia na trh, pravda je taká, že sa z nášho pohľadu vôbec neoplatí.

Áno, je tu výkonnejší procesor S9, až 64 GB úložisko, nové gestá a tiež jasnejší displej, ktorý dokáže krátkodobo zvýšiť svoj jas na 3 000 nitov. Keďže však hodinky štartujú na úrovni 899 €, absolútne nevidíme dôvod, prečo by ste mali za tieto funkcie priplácať ďalších 130 €.

Áno, ak chcete mať ten najvýkonnejší a najmodernejší hardvér od Apple, neurobíte krok vedľa. Ak však hľadáte špičkové inteligentné hodinky v rámci výhodnej akcie, radšej si kúpte Apple Watch Ultra prvej generácie, ktoré po kliknutí na tento odkaz zoženiete za najlepšie ceny na Slovensku. My len upozorníme, že sa už nevyrýbajú a preto sa dopredávajú posledné zásoby. Príliš dlho teda nečakajte. Ako ste sa rozhodli?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -