Spoločnosť Apple sa v roku 2024 chystá na veľkú zmenu. Na základe uniknutých informácií vieme, že inteligentné hodinky Apple Watch X by mali prísť s prepracovaným dizajnom a takisto zaujímavými funkciami. Tri najdôležitejšie novinky sme si nedávno opísali v tomto článku a dnes nás portál Macrumors informoval o ďalšom vylepšení.

Technologický gigant z Cupertina by mal do tohto zariadenia integrovať svoju novú technológiu nízko-energetického OLED panela, ktorá je zameraná na zvýšenie účinnosti neustále zapnutého displeja (funkcia Always-on). Ako dopĺňa The Elec, technológia tenkovrstvových tranzistorov (TFT) z nízkoteplotného polykryštalického oxidu (LTPO) bude po prvýkrát použitá práve v Apple Watch X.

LPTO TFT je metóda nanášania oxidu na riadiaci TFT a spínacie tranzistory za každým pixelom. Spínacie tranzistory riadia napätie aplikované na bunky tekutých kryštálov, čo umožňuje presné riadenie množstva svetla, ktoré prechádza cez každý pixel.“ – uvádza Macrumors.

Tento vývoj znamená odklon od súčasných OLED displejov v Apple Watch, ktoré využívajú technológiu LTPO TFT v obmedzenom rozsahu, predovšetkým v niekoľkých spínacích tranzistoroch, pričom sa vo väčšine prípadoch spoliehajú na nízkoteplotný polykryštalický kremík (LTPS).

Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X

Tým, že Apple použije oxid namiesto LTPS pre riadiaci TFT a viac spínacích tranzistorov sa podarí dosiahnuť to, že samotný oxid bude zodpovedný za prúd prechádzajúci cez väčšinu tranzistorov, ktoré sa pripájajú priamo k OLED pixelu.

Aby sme to teda zjednodušili, nová technológia LTPO OLED sa bude zakladať na zvýšenom používaní oxidu, nižšom únikovom prúde a stabilnejšej prevádzke aj pri nižších obnovovacích frekvenciách. To by malo ušetriť drahocennú energiu a teoreticky ponúknuť dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie.

Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X

Do procesu výroby nového úspornejšieho displeja pre Apple Watch X je aktuálne zapojená spoločnosť LG Display, no pridať by sa mal aj druhý juhokórejský technologický gigant, spoločnosť Samsung.

Uvidíme, aký vplyv bude mať nový displej na spomínanú výdrž batérie. Ak by sa Apple Watch X v tomto smere posunuli ďalej, určite by to ocenilo obrovské množstvo používateľov po celom svete.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na Apple Watch mieri nová valentínska výzva
Môže ťa zaujímať
- Reklama -