Modelový rad Apple Watch sa tento rok dočká niekokých zmien, ktoré potešia každého nadšenca jablkových hodiniek. Hoci sú Apple Watch výborným pomocníkom pri sledovaní aktivity alebo zdravotného stavu, za posledné roky spoločnosť Apple v tomto segmente takpovediac zaspala. To by sa už čoskoro malo zmeniť.

Jednou z najočakávanejších zmien v prípade novej generácie Apple Watch X bude vytúžený redizajn, na ktorý čakáme už roky. Okrem zmeneného vizuálu by sme mali byť svedkami uvedenia niekoľkých nových technológií a vychytávok, ktoré sa v hodinkách objavia vôbec po prvýkrát.

Apple Watch konečne dostanú nový dizajn

Ako sme už spomínali v riadkoch vyššie, spoločnosť Apple pracuje na osviežení dizajnu hodiniek Apple Watch. Generácia „X“ prinesie tenšie rámčeky okolo displeja ale aj celkovo užšie telo hodiniek, vďaka čomu budú výrazne odlišné od svojich predchodcov.

Nový dizajn však prinesie aj zmeny, ktoré sa nebudú páčiť každému. Vďaka prepracovanej konštrukcii môžeme očakávať aj nový systém magnetických remienkov. To znamená, že staršie náramky a remienky vám nebudú pasovať do nových hodiniek tak, ako tomu bolo doteraz.

Spoločnosť Apple to zrejme ospravedlní „generačnou zmenou“ a ďalšie modely hodiniek by mali v nadchádzajúcich rokoch opäť získať kompatibilitu s novým druhom remienkov. Chvíľu to však potrvá.

Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X

Monitorovanie krvného tlaku

Ako už určite viete, Apple dlhodobo pracuje na implementácii nových zdravotných funkcií, o čom pojednávajú aj mnohé patentové prihlášky. Jednou z najčastejšie skloňovaných vychytávok je senzor na monitorovanie krvného tlaku.

Je dôležité poznamenať, že funkcia nebude zobrazovať presné hodnoty systolického a diastolického tlaku. Namiesto toho bude sledovať vývoj tlaku za určité časové úseky a následne ponúkne používateľovi informácie o možných výkyvoch alebo zmenách.

Vďaka tomu budú Apple Watch schopné lepšie odhaliť možné srdcovo-cievne ochorenia, na ktoré môžu poukazovať práve zmeny v krvnom tlaku.

Meranie krvného tlaku na Apple Watch
Zdroj: Bing AI, Apple (úprava redakcie)

Detekcia spánkového apnoe

Pri monitorovaní zdravotných funkcií ešte chvíľu ostaneme. Ďalšou pripravovanou novinkou totiž bude detekcia spánkového apnoe. Budúce hodinky budú schopné upozorniť používateľov na potenciálny problém a odporučia návštevu lekára na ďalšie testy.

Táto funkcia bude monitorovať spánok a dýchanie používateľa s cieľom predpovedať, či trpí týmto ochorením. V hodinkách preto pribudne nový senzor, ktorý bude skúmať telesné funkcie a zvuk počas spánku.

Apple Watch sledovanie spánku
Zdroj: Apple, SvetApple (úprava redakcie)

Od oficiálneho predstavenia novej generácie Apple Watch nás delí ešte niekoľko mesiacov. Už teraz je však isté, že spoločnosť Apple zbrojí na veľký upgrade, ktorým si bude musieť poistiť súčasných aj nových používateľov. Je ale jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple Watch X s brutálnym dizajnom odhaľuje ďalší koncept

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -