Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že spoločnosť Apple v roku 2024 zásadným spôsobom prepracuje svoje inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré by mohli niesť jubilejné označenie Apple Watch X. Za uplynulé mesiace sme mohli vidieť množstvo konceptov, ktoré nám znázornili, ako by mohlo toto zariadenie vyzerať.

Šikovný 3D dizajnér so pseudonymom „RendersByShailesh“ však teraz predstavil na sociálnej sieti X zaručene najlepší z nich. V podstate tu ani nie je veľa o čom rozprávať, nakoľko autor vychádzať zo skutočného dizajnu a dizajnového jazyka spoločnosti Apple. Namiesto toho, aby sa, ale inšpiroval aktuálnymi Apple Watch Series 9, alebo inými zariadeniami (napríklad iPhonom 15 a jeho plochými hranami) však zobral vlajkovú loď Apple Watch Ultra a trochu ju okresal. 

Vo výsledku tak vznikli Apple Watch X, ktoré majú jemne zaoblený dizajn podobne, ako všetky doterajšie modely, no vo vrchnej časti sa nachádza ploché sklíčko s displejom, ktorý je chránený z každej strany mohutnou nadstavbou.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

A aj keď v tejto chvíli skutočne nevieme povedať, či sa Apple v prípade Apple Watch X bude uberať týmto smerom, príde nám to, ako veľmi logické riešenie.

Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X
Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X

Hlavným dôvodom je fakt, že s týmto dizajnom by sa hodinky nie len, že líšili od ostatných modelov, ale pravdepodobne by v nich vzniklo výrazne viac miesta pre väčší akumulátor.

Tým pádom by mohli byť schopné poskytnúť aspoň 2 – 3 dňovú výdrž batérie na jedno nabitie. Dnes Apple Watch vydržia cca deň, maximálne dva, ak nie sú vystavované náročnému tréningu a sledovaniu aktivity.

Práve toto je aspekt, v ktorom výrazne strácajú na svojich konkurentov a zákazníci, ako aj technologickí recenzenti im to veľmi často vyčítajú.

Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X
Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X

Autor tohto konceptu sa navyše postaral aj o drahšie prevedenie vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktoré spoločnosť Apple predáva už od nepamäti.

Zároveň vo svojej poznámke na X uviedol, že ak by hodinky skutočne vyzerali takto, prevedenie z titánu by bolo možné získať len vtedy, ak by ste si vybrali model Ultra.

Opäť by šlo o logické a rozumné rozhodnutie zo strany Apple, ktorým by spoločnosť jasne stanovila hierarchiu Apple Watch.

Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X
Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X
Apple Watch X
Zdroj: RendersByShailesh / X

Tak čo hovoríte na tento dizajn vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Možno vieme, kedy uvidíme Apple Watch 2!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -