Spoločnosť Apple je najväčším výrobcom inteligentných hodiniek a nie je to žiadna náhoda. Apple Watch sú mimoriadne komplexný a prepracovaný produkt, ktorý funguje ako vaša predĺžená ruka a do veľkej miery dokáže nahradiť pri rôznych činnostiach iPhone.

Nebudeme si však klamať, že v posledných rokoch toho Apple Watch zas až tak veľa nepredviedli. Väčšia dizajnová zmena nastala naposledy v roku 2018, keď prišli Apple Watch Series 4 so zaoblenejšími hranami a väčšou plochou displeja a potom v roku 2021, keď Apple predstavil Apple Watch Series 7 so 41 mm a 45 mm veľkosťami (väčší displej, vďaka menším rámčekom okolo neho).

Okrem toho sa ešte v roku 2022 objavili aj Apple Watch Ultra, ktoré sú vyrobené z titánu, ponúkajú zafírové sklíčko, ktoré odolá škrabancom a majú trochu mohutnejšie tvary, aby prežili aj náročné zaobchádzanie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Mimo toho sú však tieto inteligentné hodinky dosť nudné. No a presne to by sa mohlo už v septembri 2024 zmeniť.

Na internete sa už niekoľko mesiacov hovorí o tom, že Apple v roku 2024 uvedie na trhu výročný model Apple Watch X, ktorým bude oslavovať 10 rokov od predstavenia tohto zariadenia.

Ku tomu došlo len tak mimochodom na tej istej konferencii v roku 2014, keď Apple predstavil aj iPhone 6 / 6 Plus. Je to teda už poriadne dlhá doba.

Apple Watch X s novým dizajnom 

Apple Watch X
Zdroj: DALL-E

Očakávané Apple Watch X by mohli mať kompletne prepracovaný dizajn, ktorý si bude o niečo viac rozumieť s ostatnými produktami. Špekuluje sa o plochejších bočných hranách s jemným zaoblením v rohoch podobne, ako to ma iPhone 15 / 15 Pro. Tvary by tak mohli byť o niečo modernejšie, no zároveň zostanú stále dostatočne ergonomické.

Hodinky by tiež mohli dostať kompletne prepracovaný systém upínania remienkov, ktorý bude založený na magnetickej technológii.

Ten súčasný je síce neuveriteľne univerzálny a funguje skoro 10 rokov, no podľa únikov z Apple má zaberať príliš veľa miesta vo vnútri zariadenia, ktoré chýba iným komponentom – napríklad väčšej batérií či ďalším užitočným snímačom.

No a keď sme pri snímačoch, Apple Watch X by mohli vedieť okrem merania srdcového tepu, hladiny kyslíka v krvi, EKG či teploty aj sledovať váš krvný tlak a pokiaľ bude napríklad príliš vysoký, tak vás na túto skutočnosť upozornia. Bližšie sa tomu venujeme v samostatnom článku.

Prečítajte si tiež  Kedy príde iPhone SE 4. generácie? Táto informácia vás nepoteší

Koncept, ktorý si môžete pozrieť na videu nižšie ukazuje dizajn, ktorý sa podobá tomu, čo sme opísali nižšie. Je síce pravda, že autor DigitalTechTrends akosi zabudol zohľadniť nový systém na upínanie remienkov, no na druhej strane zatiaľ nikto nevie, ako to má vyzerať, takže mu to radi odpustíme.

Za nás platí, že ak budú Apple Watch X vyzerať aspoň z 80 % tak, ako na videu, pôjde o vynikajúcu dizajnovú evolúciu a konečne model, na ktorý sa oplatí prejsť aj vtedy, ak budete mať (v tom čase) už dvojročné Apple Watch Series 8, prípadne starší model.

Dnes totiž takýto upgrade vôbec nedáva zmysel a zároveň platí, že ľuďom jedny Apple Watch môžu vydržať pokojne aj 4 – 5 rokov.

Zvyčajne ich život skončí na „mŕtvej“ batérii, ktorej výmena sa z finančného hľadiska neoplatí a preto používatelia siahajú po novších verziách.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -