Pravidelne píšeme o tom, ako Apple Watch zachraňujú ľudské životy. Tentoraz sa prípad týka doktora Thomasa Ficha, ktorý pre NBC Chicago vyrozprával svoj príbeh.

Svojim starším Apple Watch Series 5 nielenže vďačí za potencionálnu záchranu života, ale vysvetľuje, prečo ich odporúča všetkým svojim pacientom. Pokiaľ by ste chceli podobné hodinky za rozumnú cenu aj vy, vybrať si môžete o dve generácie novšie Apple Watch Series 7, ktoré sú aktuálne na Slovensku veľmi lacné

Späť však k prípadu. Celé sa to začalo počas bežného dňa, keď mal Doktor Ficho na ruke Apple Watch Series 5 počas umývania tehelného obkladu svojho domu. Aby sa dostal rukou na vyššie miesto, rozhodol sa použiť ako schodík parapetu.

Nanešťastie, len čo na ňu stúpil, parapeta sa zosunula a on spadol do pivnice, kde stratil vedomie. Našťastie sa však v hodinkách Apple Watch aktivovala funkcia detekcie pádu a v mene doktora Ficha bola na miesto privolaná záchranná služba.

Doktor prežil pád bez väčšej ujmy. Jeho pacientka ale také šťastie nemala 

Apple Watch detekcia pádu
Zdroj: Komunita

Netrvalo dlho a muž našťastie opäť nabral vedomie. Za približne tri až päť minút sa mu podarilo dostať z pivnice po vlastných nohách, no akonáhle vyšiel von, na pozemku stál policajt z Glenview, ktorý sa ho opýtal, či je všetko v poriadku alebo potrebuje ošetrenie lekárov.

Ficho povedal „nie“, ale zvedavo sa spýtal policajta, ako vedel, že sa niečo stalo. Dôstojník ukázal na Fichove hodinky, o ktorých do tej chvíle nevedel, že mu privolali pomoc.

A keďže je väčšina pacientov Dr. Ficha starších ako 60 rokov, sám túto funkciu vrelo odporúča. Spomína pri tom na pacientku, ktorá vyšla zo sprchy, spadla v kúpeľni, zlomila si bedrový kĺb a nemohla vstať. A keďže nebol nikto nablízku, jej bezvládne telo sa našlo až o tri dni neskôr.

„Jediné, čo v danom momente potrebovala, boli hodinky Apple Watch,“ povedal Ficho a želal si, aby táto technológia v tom čase existovala.

Pokiaľ si chcete aktivovať na svojich Apple Watch detekciu pádu, postupujte podľa tohto návodu. Ide o funkciu, ktorá vám môže zachrániť život.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple Watch trhajú rekordy. Pozrite sa ako si vedú v predajoch

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here