Pravidelne píšeme o tom, ako Apple Watch zachraňujú ľudské životy. Tentoraz sa prípad týka doktora Thomasa Ficha, ktorý pre NBC Chicago vyrozprával svoj príbeh.

Svojim starším Apple Watch Series 5 nielenže vďačí za potencionálnu záchranu života, ale vysvetľuje, prečo ich odporúča všetkým svojim pacientom.

- Reklama -

Celé sa to začalo počas bežného dňa, keď mal Doktor Ficho na ruke Apple Watch Series 5 počas umývania tehelného obkladu svojho domu. Aby sa dostal rukou na vyššie miesto, rozhodol sa použiť ako schodík parapetu.

Nanešťastie, len čo na ňu stúpil, parapeta sa zosunula a on spadol do pivnice, kde stratil vedomie. Našťastie sa však v hodinkách Apple Watch aktivovala funkcia detekcie pádu a v mene doktora Ficha bola na miesto privolaná záchranná služba.

Doktor prežil pád bez väčšej ujmy. Jeho pacientka ale také šťastie nemala 

Apple Watch detekcia pádu
Zdroj: Komunita

Netrvalo dlho a muž našťastie opäť nabral vedomie. Za približne tri až päť minút sa mu podarilo dostať z pivnice po vlastných nohách, no akonáhle vyšiel von, na pozemku stál policajt z Glenview, ktorý sa ho opýtal, či je všetko v poriadku alebo potrebuje ošetrenie lekárov.

Ficho povedal „nie“, ale zvedavo sa spýtal policajta, ako vedel, že sa niečo stalo. Dôstojník ukázal na Fichove hodinky, o ktorých do tej chvíle nevedel, že mu privolali pomoc.

A keďže je väčšina pacientov Dr. Ficha starších ako 60 rokov, sám túto funkciu vrelo odporúča. Spomína pri tom na pacientku, ktorá vyšla zo sprchy, spadla v kúpeľni, zlomila si bedrový kĺb a nemohla vstať. A keďže nebol nikto nablízku, jej bezvládne telo sa našlo až o tri dni neskôr.

„Jediné, čo v danom momente potrebovala, boli hodinky Apple Watch,“ povedal Ficho a želal si, aby táto technológia v tom čase existovala.

Pokiaľ si chcete aktivovať na svojich Apple Watch detekciu pádu, postupujte podľa tohto návodu. Ide o funkciu, ktorá vám môže zachrániť život.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -