Ako už býva zvykom, po viac ako pol roku predaja určitého produktu začína spoločnosť Apple ponúkať aj jeho repasovanú alternatívu za rozumnejšiu cenu. Tentokrát sa to týka inteligentných hodiniek Apple Watch Series 7, ktoré boli oficiálne predstavené len v septembri minulého roka. Koľko sa dá na repase ušetriť?

Ešte predtým, ako si odpovieme na túto otázku je potrebné povedať, akým spôsobom firma pristupuje ku týmto zariadeniam. Mnoho ľudí totiž nevie, že ide často o produkty, ktoré zákazníci vrátili po niekoľkých dňoch vrámci zákonnej lehoty. Aj keď teda nikdy neboli použité, po technickej a právnej stránke sa za použité považujú a preto ich nie je možné predávať ako úplne nové kusy.

Spoločnosť Apple navyše všetky tieto zariadenia kontroluje a automaticky v nich vymieňa komponenty, ktoré môžu javiť akékoľvek známky opotrebovania.

To znamená, že aj tieto Apple Watch Series 7 sú vybavené úplne novou batériou a ak sa na dotykovom sklíčku vyskytli nejaké škrabance, tak aj displejom. To znie vcelku fér.

Koľko sa dá ušetriť na repasovaných Apple Watch? 

Cena začína v USA (kde je zatiaľ refubished verzia ponúkaná) na sume 339 $ za 41 mm hlinkový model. Ak by ste chceli toto isté vo väčšom 45 mm prevedení, pripravte si rovno 359 $. V praxi to znamená, že na repasovaných inteligentných hodinkách môžete ušetriť 60, respektíve 70 dolárov a to nie je zanedbateľné číslo.

Ako uvádza samotná spoločnosť Apple: „Repasované hodinky Apple Watch sú skontrolované, otestované, vyčistené a znovu zabalené s novou škatuľkou, novými príručkami a novým nabíjacím puzdrom.“

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Spoločnosť Apple na zariadenie poskytuje štandardnú jednoročnú záruku, ktorú je možné predĺžiť pomocou služby AppleCare+ pre hodinky Apple Watch. Išli by ste do toho?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -