Z času na čas napíšeme článok o tom, ako dokázali inteligentné hodinky Apple Watch niekomu zachrániť život. Viete si ale predstaviť, ako asi znie podobné núdzové volanie? Spoločnosť Apple nám to predviedla prostredníctvom nových reklám.

Tá prvá je vo forme videa na YouTube s názvom „Apple Watch Series 7 | 911 | Apple“ a pokúša sa zdôrazniť potenciál hodiniek, ktoré môžu byť v núdzových situáciach využité na privolanie pomoci, hoci človek pri sebe nemá iPhone (ide o modely vybavené funkciou LTE).

Napínavý jednominútový spot sa točí okolo troch osôb s menami Amanda, Jason a Jim, ktorí vytočili tiesňovú linku 911 (americká obdoba 112) pomocou hodiniek a komunikovali svoj problém s dispečermi.

Amanda napríklad povedala, že sa jej prevrátilo auto a začína sa plniť vodou, Jasona uniesol silný vietor počas športových aktivít na otvorené more a Jim si zlomil na farme nohu. Viac vo videu nižšie:

https://youtu.be/QJ2JiwEARFo

Takto komunikujú s dispečerom priamo Apple Watch 

A aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple nám po prvýkrát ukázala aj to, ako to vyzerá, keď tiesňovú linku vytočia priamo inteligentné hodinky a nie ich majiteľ, pretože ten sa zranil a môže byť v bezvedomí.

Ako príklad bol použitý príbeh Boba, ktorý mal nehodu pri cyklistike v lese a jeho Apple Watch zaznamenali pád. Keďže nereagoval na výzvy zariadenia, to automaticky zavolalo na 911 a oznámilo svoju polohu ako aj informáciu o tom, čo sa vlastne stalo.

Aj keď má samotné video iba 15 sekúnd, nachádza sa v ňom úplne všetko, čo vám v podobnej situácii môže zachrániť život a aj preto by ste svoje Apple Watch nemali nikdy podceňovať. Predsa len ich na ruke nenosíte len tak pre ozdobu…

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple vydalo tvOS 14.2 pre všetkých používateľov.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.