Len relatívne nedávno sme vás informovali o úplne novej možnosti ovládania inteligentných hodiniek Apple Watch, popri ktorej nepotrebujete používať svoje prsty ale len gestá vyplývajúce z pohybu ruky, na ktorej máte hodinky pripnuté.

Technologický gigant prišiel s touto funkciou preto, lebo mnoho zdravotne postihnutých používateľov nemohlo nosiť Apple Watch, nakoľko sa ťažko používali – to sa ráazom vyriešilo.

Problém bol však v tom, že hoci bola inovácia prínosná, rozšírené možnosti ovládania podporovali len Apple Watch Series 6, Apple Watch SE a Apple Watch Series 7.

Širšiu podporu prinesie watchOS 8.3 

Vďaka RC verzii operačného systému watchOS 8.3 teraz vieme, že Apple rozšíri možnosti Assistive Touch aj na Apple Watch Series 4 z roku 2018 a Apple Watch Series 5 z roku 2019.

Prečítajte si tiež  Video: Takto sa dajú ovládať Apple Watch aj bez dotyku prsta. Zrejme ste o tom nikdy nepočuli

Dá sa teda povedať, že technologický gigant vypočul žiadosti komunity, ktorá bola presvedčená, že technológie podporujúce Assistive Touch sa nachádzajú aj v starších modeloch Apple Watch – čo sa napokon potvrdilo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.