Aj keď sa to nezdá, inteligentné hodinky Apple Watch boli po prvýkrát predstavené ešte v roku 2014 na Keynote, v rámci ktorej sme spoznali aj revolučný iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Produkt sa následne niekoľko mesiacov testoval, kým v roku 2015 oficiálne vstúpil do predaja. Dnes už je to teda skoro 10 rokov od predstavenia prvých Apple Watch a spoločnosť Apple na to plánuje reagovať. Téme sa venoval 9to5mac.

Známy analytik a leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg sa dostal ku pomerne zaujímavým informáciám, ktoré majú pochádzať priamo z prostredia spoločnosti Apple. Logicky však ide o zdroje, ktorých identitu prezradiť nemohol. Podľa jeho najnovších informácií nie sú pomalé inovácie pri Apple Watch v posledných rokoch vôbec náhodné. Ani Apple Watch Series 9 neprinesú okrem výkonnejšieho čipu nič nové, pretože ide o produkt, ktorý zákazníkom verne slúži dlhé roky a Apple týmto spôsobom šetrí miliardy dolárov na vývoji a výrobe.

Dobrou správou ale je, že technologický gigant z Cupertina predsa uvažuje nad radikálnejšou zmenou, ktorú by mali priniesť hodinky Apple Watch X.

Predstavené budú buď v roku 2024, alebo 2025, ako oslava desiatich narodenín tohto produktu od svojho predstavenia, respektíve začiatku predaja.

Nový systém pre remienky, s ktorým by mohli prísť Apple Watch X

Hodinky by mali priniesť úplne nový dizajn, ktorý zmení tvary a tiež technológie. Mark Gurman navyše dodáva, že Apple intenzívne pracuje na tom, aby prepracoval nasúvací systém uchytávania náramkov.

Podľa jeho zdrojov Apple pracuje na jednoduchšej magnetickej technológií, ktorá by mala byť rovnako pevná no prinesie benefit, pretože nebude zaberať toľko miesta. Do Apple Watch sa tak bude zmestiť väčšie množstvo hardvérových komponentov a hlavne väčší akumulátor. Ten je dnes azda najväčšou slabinou.

Gurman si síce nie je na sto percent istý, či nový magnetický systém prinesú práve Apple Watch X, no ak sa šepká o radikálnej zmene dizajnu, šlo by o ideálnu príležitosť na jeho odprezentovanie.

Dúfajme teda, že Apple Watch X budú v najbližších rokoch predstavovať minimálne taký skok vo vývoji, aký sme v roku 2017 zažívali, keď sme prechádzali z iPhonu 7 (2016) na iPhone X.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Digitálna korunka na Apple Watch sa zasekáva
Môže ťa zaujímať
- Reklama -