Spoločnosť Apple aktuálne pripravuje niekoľko nových produktov, ktoré nám ukáže už v najbližších týždňoch. Jedným z nich budú aj inteligentné hodinky Apple Watch Series 9, ktoré sú na trhu mimoriadne populárne. A aj keď pôjde o technicky veľmi dobre vybavené zariadenie, zdá sa, že pri ňom spoločnosť Apple trochu podceňuje zákazníkov.

Pokiaľ sledujete modelový rad Apple Watch, určite ste zaznamenali, že v posledných rokoch pôsobí trochu nudným dojmom. Technologický gigant akoby zabudol, že hodinky treba inovovať a namiesto toho do nich len sem tam pridá nejakú tú funkciu, alebo dizajnovú zmenu. Je to preto, že Apple Watch nemeníme každý rok, čo spoločnosti Apple umožňuje robiť modernizácie pomalším tempom

Problém je však v tom, že nová generácia zariadenia by mala byť aspoň ničim odlišná, aby lákala nových zákazníkov. Pri Apple Watch Series 9 sa to ale zrejme nestane. Apple tu vylepší len jednu jedinú vec.

Apple Watch Series 9 budú nudné 

Apple Watch Series 7 majú jeden z najkrajších displejov spomedzi všetkých smarthodiniek (foto: SvetApple.sk)

Bude ňou procesor, ktorý by mal priniesť podstatne vyšší výkon. Súčasný čip S8 je v podstate rovnaký, ako čipy S7 a S6. Apple ich len premenovalo, aby pôsobili modernejšie. Ich základ vychádza z procesora A13 Bionic, ktorý Apple po prvýkrát použilo v iPhone 11 v roku 2019.

Čip S8 by možno ani nebolo potrebné zásadne inovovať, keďže má stále dostatočný výkon. Problémom je, ale zastaralý 7nm výrobný proces, ktorý Apple potrebuje z viacerých dôvodov nahradiť.

Namiesto toho teda v roku 2023 príde oveľa novší čip S9, ktorý bude postavený na základe čipu A15 Bionic a bude produkovaný modernejším 5nm výrobným procesom.

Apple Watch Series 9 tak dostanú vyšší výkon a teoreticky môžu byť aj energeticky úspornejšie, čo predĺži ich výdrž batérie na jedno nabitie. To je však všetko.

Hodinky nemusia zaujať zákazníkov 

S výnimkou novej farebnej možnosti sa nedočkáme žiadnej ďalšej zásadnej inovácie, pre ktorú by sa nám oplatilo Apple Watch Series 9 meniť za starší model. Novinka nebude minimálne pre tých, ktorí vlastnia Apple Watch Series 8, alebo Series 7 s prakticky totožným dizajnom a veľmi podobnými funkciami.

Taktiež je však otázne, či zaujme aspoň tých, ktorí majú Series 6, Series 5, alebo Series 4. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, čo si o tejto medzigeneračnej inovácii myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše názory a postrehy.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra klesli na cenové dno. Najlepšie hodinky od Apple kúpite v brutálnej zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

3 KOMENTÁRE

  1. Gossip plays a essential lines in keeping people cultured with regard to tenor events and developments taking place round the world. It provides us with report on a variety of topics such as government, economics, enjoyment, sports, and more. Info sources (https://avalonguesthousenewquay.co.uk/wp-includes/articles/?how-much-do-news-cameraman-make.html), including newspapers, tube, present, and online platforms, deliver account in unconventional formats to provide indulge to assorted audiences.

    News allows individuals to obstruct updated and exhort learned decisions. It helps us perceive the the human race we lively in, the challenges we camouflage, and the elevation being made. Press release also serves as a platform to plant awareness far notable issues and set in motion conversations within society.

    Despite that, it is essential to overtures to statement critically and bear witness to low-down from reliable sources. With the rise of social media and the copiousness of imitation advice, it is decisive to exercise admonition and fact-check in the vanguard accepting information as true.

    In synopsis, dispatch is a valuable resource that keeps us connected to the exactly and empowers us with knowledge. Via staying knowledgeable, we can actively engage in discussions, make educated decisions, and advance to a well-read society.

  2. Anna Berezina is a passionate blogger who shares her bosom experiences, insights, and thoughts on several topics through her particular blog. With a unparalleled handwriting designate and a aptitude against storytelling: https://gastouderbureauheuvelrug.nl/wp-content/pages/berezina_5.html – Anna captivates her readers and takes them on a passing thoroughly her life. From journey adventures to deprecating progress, Anna covers a comprehensive fluctuate of subjects that resonate with her audience. Her blog not at best provides recreation and stimulus but also serves as a dais instead of sober discussions and connections. Enter Anna on her blog as she invites you to be a part of her everybody and observation the power of storytelling.

    Check loophole Anna Berezina’s intimate blog with a view charming content and a glimpse into her fascinating life.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here