Spoločnosť Apple predstavila ešte v priebehu minulého roka nový model inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra, ktorý zákazníkov neprekvapili len svojim extrémne odolným spracovaním, ale aj cenou. Zariadenie sa štandardne predáva za 999 €, no po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať za cca 850 €. A aj keď by sa tieto hodinky mohli zdať šialene drahé, pravda je taká, že ich nákup sa vcelku oplatí. Starnúť budú totiž pomaly.

Ako uvádza zahraničný portál 9to5mac, v roku 2023 sa síce dočkáme novej generácie Apple Watch, no týkať sa to absolútne nemusí najdrahšej verzie Ultra. Naopak, Apple možno vylepší len stredný model Apple Watch Series 8 na modernejšiu verziu Series 9, ktorá dostane niekoľko prvkov, inšpirovaných práve z Apple Watch Ultra.

Patriť sem má napríklad prítomnosť akčného tlačidla, zlepšená odolnosť voči vode či zvýšená kvalita telefónnych hovorov.

Apple Watch Series 9 by si tiež mohli polepšiť v oblasti výdrže batérie, nakoľko súčasných 18 – hodín je samotnými spotrebiteľmi považovaných za nedostatočnú hodnotu. Výrobca sa to síce snažil zachrániť rýchlym nabíjaním, no zdá sa, že to celkom nepomohlo. Dlhá výdrž sa skrátka oklamať nedá…

Čo s Apple Watch Ultra 2? 

Apple Watch Ultra Black
Zdroj: Unsplash / David Dias / Twitter / Parker Ortolani (úprava redakcie)

Aj keď Apple v roku 2023 pravdepodobne nepredstaví Apple Watch Ultra 2. generácie, ale tomuto zariadeniu nastaví dlhší životný cyklus, pozostávajúci z 18 – 24 mesiacov, je tu možnosť, že firma ponúkne aspoň nové farebné prevedenia. V hre je najmä čierna, ktorá sa však veľmi ťažko eloxuje na titánové telo.

Nástupcu súčasnej generácie preto očakávame až niekedy v roku 2024, pričom Apple v rámci neho pravdepodobne vylepší celý hardvér. Používatelia sa dočkajú nového procesora, lepšej výdrže batérie, modernejšieho micro-LED displeja, doplnenia senzorov a podobne. Apple Watch Ultra 2. generácie dostanú skrátka to najlepšie, čo v roku 2024 bude možné.

Pre majiteľov aktuálnej generácie je to dobrá správa, pretože zariadenie  budú mať na ruke, ako úplne nové, ešte minimálne jeden a pol roka. Inými slovami, vďaka striedmejšej inovácii budú Apple Watch Ultra starnúť o čosi pomalšie, ako ostatné verzie.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje novú 35 W nabíjačku s dvoma USB-C prípojkami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -