Celé to začalo nenápadným oznámením, ktoré včera urobil Jon Prosser (presnosť 77,8%) v podcaste Genius Bar. Leaker naznačil, akým smerom sa bude uberať Apple s dizajnom hodiniek, no neprezradil žiadne podrobnosti. O niekoľko hodín neskôr ale vydal video, v ktorom nám rovno ukázal, ako budú Apple Watch Series 7 vyzerať.

Rendery vypracoval v spolupráci so šikovným grafikom Rendersbryan a ako môžete vidieť sami, už na prvý pohľad pôsobia veľmi realisticky. Podľa Prossera sa Apple zameria na plochý dizajn, ktorý môžeme poznať napríklad z iPhonu 12, iPadu Air/Pro alebo iMacu 24″. Bude to nový vizuálny podpis, ktorý sa postupne odzrkadlí na všetkých produktoch.

- Reklama -

Mierne zaoblené hrany kvôli ergonómii a nová farba

Ak sa teraz obávate ostrých hrán, Apple na to pri Apple Watch Series 7 myslelo. Predsa len sa jedná o zariadenie, ktoré nosíme celý deň na ruke, otláča sa o zápästie a ak by sa tu nachádzali ostré časti, nebolo by to príjemné. Aj preto sú v renderoch zohľadnené drobné zaoblenia, s ktorými vraj budú Apple Watch stále počítať.

Čo sa týka farebnej škály, to je opäť kategória, v ktorej môže Apple zapôsobiť. Prosser uvádza, že červenú, modrú, zlatú a odtiene šedej doplní aj nová zelená, ktorá je podobná ako farba použitá na novom iPade Air alebo slúchadlách AirPods Max.

Na záver sa hodí spomenúť, že nové Apple Watch Series 7 prídu v septembri 2021 a okrem nového dizajnu majú byť prešpikované technológiami. Zákazníci sa môžu tešiť napríklad na schopnosť merania krvného tlaku a šepká sa aj o senzore pre meranie hladiny cukru v krvi. Hoci to znie ako sci-fi, Apple má pre niečo podobné už množstvo patentov. Nie je to teda nereálne.

Pozrite si všetky rendery v tomto článku a napíšte nám do komentára, ako sa vám pozdáva zobrazený dizajn. Za nás je dosť výrazný, aby sa Series 7 odlíšili od predchodcu, no zároveň stále konzervatívny a elegantný. Pokiaľ pôjde Apple skutočne týmto smerom, už teraz sa nevieme dočkať, ako si nové hodinky zaobstaráme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.