Podľa najnovšej správy internetového portálu Business Insider plánuje spoločnosť Google na budúci rok predstaviť svoje prvé inteligentné hodinky, čo naznačuje, že sa v tomto segmente už nebude zaoberať iba softvérom ale aj hardvérom.

Firma doposiaľ vyvinula „iba“ operačný systém wearOS, ktorý v spolupráci so Samsungom a ďalšími výrobcami implementovala do ponuky inteligentných hodiniek.

Na budúci rok však Google plánuje uviesť svoje prvé hodinky s kódovým označením „Rohan„, ktoré budú podľa správy disponovať elegantným zaobleným dizajnom bez rámikov.

Ešte začiatkom apríla o tomto produkte hovoril aj leaker Jon Prosser (presnosť 73,9 % pri 207 únikoch). Jeho informátori však tvrdili, že zariadenie by teoreticky mohli prísť už v októbri 2021, čo sa napokon nepotvrdilo.

Všetko však mohla ovplyvniť aj aktuálna situácia na trhu, súvisiaca s nedostatkom čipov.

Čo ponúknu Pixel Watch a kedy budú dostupné? 

Označenie „Pixel Watch“ by dokonalo zapadalo do produktovej línie spoločnosti Google avšak v súčasnosti nikto nevie, či bude naozaj použité. Pokiaľ by sa tak stalo, išlo by o veľmi podobný názov ako majú Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Vianočnú reklamu spoločnosti Apple natočil Slovák. Ivan Reitman sa narodil v Komárne

Inteligentné hodinky by mali byť schopné sledovať zdravie a tiež kondíciu používateľa. S tým súvisí aj prítomnosť niekoľkých zdravotných senzorov. Tie ale zatiaľ neboli špecifikované.

V správe od portálu Bussiness Insider sa tiež uvádza, že Google chce zamerať svoje hodinky na masy. To by sa však nemalo týkať iba ich ceny ale aj veľkosti.

Predpokladá sa, že displej Pixel Watch bude dostatočne veľký na to, aby sa dal pohodlne používať aspoň pre 90 % populácie. Zariadenie by sa malo dostať do predaja už na jar 2022.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.