Aktualizácia operačného systému watchOS 11, ktorú Apple plánuje uviesť na trh už na jeseň 2024, prináša v rámci prvej vývojárskej beta verzie hneď niekoľko nových widgetov vrátane integrovanej aplikácie Shazam. Tento populárny hudobný nástroj, ktorý bol doteraz dostupný cez Apple Watch App Store alebo Siri, bude po novom súčasťou Smart Stacku – a teda ponuky apiek, ku ktorým máte okamžitý prístup priamo z ciferníka.

Najdôležitejšie: Pre mnohých používateľov bude táto zmena znamenať rýchlejší a pohodlnejší prístup k službe Shazam bez nutnosti sťahovania aplikácie alebo používania Siri. Stačí otočiť digitálnou korunkou na boku hodiniek a ponuka s anglickým názvom „Smart Stack“ s widgetom bude na dosah.

Zaujímavý fakt – dôvod, prečo je Shazam integrovaný aj priamo v Siri je ten, že ho Apple ešte v roku 2018 kúpil za približne 400 miliónov amerických dolárov.

Novinky sa netýkajú len služby Shazam

watchOS 11
Zdroj: Apple

Dôležité je tiež povedať, že novinky v Smart Stacku nie sú len o integrácii služby Shazam. Vylepšenia prinášajú aj ďalšie užitočné widgety, ako sú upozornenia na nepriaznivé počasie, aplikácia Translate (prekladač), funkcia Tréningová záťaž pre workouty, fotografie a vzdialenosti. Tieto widgety budú zobrazované podľa času, polohy a iných faktorov, čo ešte viac zlepší ich užitočnosť v praxi.

Aktualizácia watchOS 11 je už dostupná pre vývojárov na testovanie a pre verejnosť bude uvedená na jeseň – konkrétne v septembri. Apple sa opäť snaží zjednodušiť a spríjemniť používateľom život, a to priamo z ich zápästia.

Prístup, aký spoločnosť zvolila pri Apple Watch v roku 2024 sa nám veľmi páči. Sami watchOS 11 testujeme a zatiaľ sme z nového systému nadšený. Uvidíme, čo prinesú jeho ďalšie beta verzie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 sú takmer po celom svete nedostupné. Dôvodom je nadchádzajúca 8. generácia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -