Spoločnosť Apple je dlhé roky najväčším výrobcom inteligentných hodiniek na svete, z čoho sa dá usúdiť, že to robí naozaj dobre. Medzi jej veľkých konkurentov patrí aj juhokórejský Samsung, ktorý sa pri tomto type zariadení dlhé roky zameriava na „kruhový dizajn„. Ako, ale naznačuje zahraničný portál Sammobile, tomuto môže byť už čoskoro koniec.

O tom, prečo spoločnosť Apple používa obdĺžnikové displeje na Apple Watch sme v minulosti napísali samostatný článok, v ktorom sme sa celej téme dopodrobna venovali. V skratke však môžeme napísať, že pre elektronické zariadenie, na ktorom pracujete s rôznymi apkami, zoznamami, správami atď. ide o oveľa lepšie riešenie. A aj keď majú zariadenia zo série Galaxy Watch okrúhly displej, Samsung mal ku dizajnu hodiniek pred viac, ako desiatimi rokmi celkom iný prístup. Pamätníci vedia.

Pokiaľ sa totiž vrátime späť do roku 2013, kedy boli na trh uvedené inteligentné hodinky Samsung Galaxy Gear, okamžite uvidíme 1,6″ hranatý Super AMOLED displej, ktorý sa ukrýval v nie príliš lichotivom dizajne.

V danom čase však ešte neexistovali ani hodinky Apple Watch, ktoré boli predstavené v roku 2014 a do predaja vstúpili až v prvej polovici roka 2015. Samsung sa teda určite nemá za čo hanbiť.

Samsung Galaxy Gear 2013
Zdroj: Samsung

A aj napriek popularite kruhového dizajnu v rámci série Galaxy Watch a jeho pozitívnemu prijatiu zo strany množstva zákazníkov sa teraz zdá, že spoločnosť Samsung je pripravená opäť zamiešať karty a naznačuje návrat k hranatému dizajnu pripomínajúcemu jej počiatočný vstup na trh so smart hodinkami.

Kedy prídu hodinky Samsung so zmenou dizajnu? 

Hoci sú nové špekulácie pomerne čerstvé, podľa zahraničných zdrojov im môžeme silno dôverovať. Objavuje sa však otázka, kedy Samsung predstaví nový dizajn hodiniek.

Dnes je na trhu model Samsung Galaxy Watch 6 a podľa únikov by s veľkou inováciou mohol prísť už nástupca s označením Galaxy Watch 7. Ten má byť predstavený už o niekoľko mesiacov.

Niektorí experti sa, ale domnievajú, že Samsung by mohol túto zmenu ešte chvíľu odložiť a tak je pravdepodobne, že sa jej dočkáme až v roku 2025, keď prídu na trh Samsung Galaxy Watch 8. Vzhľadom na to, ako dlho trvá vývoj podobných produktov sa to aj nám v redakcii zdá, ako viac pravdepodobné. Kto, ale vie. Možno nás výrobca prekvapí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  K Apple Watch Sport majú byť 2 remienky, dostanete však len 1!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -