Luxusné inteligentné hodinky nebudú nikdy lacné, no rovnako za ne nemusíte zaplatiť polovicu svojej výplaty. Aj keď sú Apple Watch veľmi dobré zariadenie, ich konkurent Huawei Watch GT 3 Pro môže byť pre niektorých záujemcov výhodnejší. Po zľave ho kúpite výrazne lacnejšie a zároveň sa môžete tešiť z krásneho dizajnu či odolnej titánovej konštrukcie. Huawei Watch GT 3 Pro majú skoro všetko, na čo si len spomeniete.

Veľký okrúhly Always-on AMOLED displej s vysokým rozlíšením chráni extrémne odolné zafírové sklíčko, vďaka ktorému sa nemusíte obávať žiadnych škrabancov. Huawei Watch GT 3 Pro sú tiež vybavené titánovým rámom podobne, ako Apple Watch Ultra a množstvom senzorov. Všetko to začína sledovaním srdcového tepu a pokračuje oxymetrom, EKG, barometrom, krokomerom či monitorovaním spánku.

Aj keď je hardvér Huawei Watch GT 3 Pro skutočne nabitý, ich cena v čase uvedenia na trh štartovala na hranici 329 €. Dobrou správou ale je, že teraz ich po kliknutí na tento odkaz zoženiete už od 262,9 €, vďaka čomu na nich slušne ušetríte.

Huawei Watch GT3 Pro
Zdroj: YouTube / Pocket-lint / TechMagnet (úprava redakcie)

Za podobné peniaze dnes nezoženiete ani Apple Watch Series SE 2. generácie a aj keď už Huawei predstavil novší model svojich hodiniek, kvôli takmer dvojnásobnej cene zatiaľ nie je pre väčšinu používateľov zaujímavý.

Apple Watch Series 8 ako veľký konkurent od Apple. Stojí však podstatne viac 

Zdroj: YouTube / Appleinsider / SvetApple – úprava redakcie

Keď už sme viackrát spomenuli Apple Watch, poďme sa pozrieť na to, čo ponúka konkurenčný model Apple Watch Series 8 za podstatne viac peňazí. Spracovanie je horšie, za čo môže prítomnosť len hliníkovej konštrukcie a absencia zafírového sklíčka. Namiesto neho je tu ION-X sklíčko, no ak pravidelne čítate náš magazín, určite viete, že toho veľa nevydrží.

Apple Watch Series 8 štartujú na hranici 539 €, čo je oproti Huawei Watch GT 3 Pro značný príplatok. Aby sme však boli féroví, po kliknutí na tento odkaz ich zoženiete od 420 €. To je vcelku rozumná ponuka.

Zdroj: YouTube / Tinh tế / JChen Tech (úprava redakcie)

Treba sa však pripraviť na to, že pri tomto zariadení budete mať k dispozícii podstatne horšiu výdrž batérie, ktorá podľa výrobcu dosahuje len 18 hodín na jedno nabitie. Čiastočne to síce zachraňuje rýchle nabíjanie pre Apple Watch, no nie každému to bude vyhovovať.

Naopak, to v čom Apple Watch Series 8 vyhrávajú je oveľa lepší a pravidelne aktualizovaný operačný systém watchOS. Rovnako majú oveľa lepšiu kompatibilitu s iPhonom, vďaka ktorej cez ne viete odpovedať na správy alebo dokonca telefonovať. Každý má ale trochu iné priority a niekto skrátka tieto funkcie nepotrebuje. A namiesto toho, aby ste ich využívali 3-4x ročne sa vám viac oplatí ušetriť 160 € a kúpiť si trochu lacnejšie riešenie.

Prečítajte si tiež  Garmin Fenix 7X Sapphire Solar kúpite vo vynikajúcej zľave. Dokážu sa nabiť zo slnka a sú konkurenciou pre Apple Watch Ultra

Huawei Watch GT 3 Pro majú brutálnu výdrž batérie a nezahanbí ich ani odolnosť 

Huawei Watch GT3 Pro
Zdroj: Huawer

Výrobca sľubuje, že hodinky Huawei Watch GT 3 Pro zvládnu až 21 dní na jedno nabitie, čo je pomerne extrémna hodnota. Samozrejme, dosiahnuť sa dá, no hovoríme o veľmi úspornom používaní, ktoré nedáva pri inteligentných hodinkách príliš veľký zmysel.

Ak teda zapnete Always-on displej a budete sa pravidelne sledovať cez senzory, počítajte skôr s 5 – 7 dňami na jedno nabitie. Nie sú to síce tri týždne, no aj tak ide o fantastický výsledok, ktorému môžu konkurenčné Apple Watch Series 7 iba ticho závidieť.

Hodinky tiež dostali do vienka podporu pre viac ako 100 športových režimov, vďaka čomu si tu nájde každý používateľ to svoje. Je úplne jedno, či vykonávate beh, cyklistiku, jogu, golf, alebo plávanie. S Huawei Watch GT 3 Pro to budete môcť robiť naďalej.

Huawei Watch GT3 Pro
Zdroj: Huawer

Navyše, hodinky sú aj veľmi odolné a vďaka kombinácii titánu a zafíru ich len tak ľahko nerozbijete. Výrobca však sľubuje aj vodeodolnosť na úrovni 50 M (5 ATM), takže sa neboja ani plaveckého bazéna. To či si tieto hodinky napokon kúpite nechávame samozrejme na vás. Dajte nám vedieť do komentára, či vás svojim dizajnom a funkciami zaujali. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -