Okrem toho, že sa dnes na internete objavilo video maskovacieho krytu pre testovacie verzie inteligentných hodiniek Apple Watch, známy zberateľ Mr.White ukázal jeden zo vzácnych prototyp s unikátnou povrchovou úpravou a farebnou kombináciou.

Ako iste viete, Apple Watch Series 5 ste si mohli zaobstarať vo verzii Edition aj s čisto bielym keramickým šasi. Nielen, že to znelo zaujímavo, ale ono to aj perfektne vyzeralo.

Dokážete si však predstaviť keramickú úpravu v čiernej farbe? V hodinárskom priemysle to nie je nič výnimočné, pretože podobné riešenia využívajú aj iní výrobcovia. Ako by to ale vyzeralo na Apple Watch?

Veľmi zaujímavý efekt 

Ako môžete vidieť na fotografii nižšie, čierna keramika mala lesklú povrchovú úpravu (zvyčajne sa používa skôr matná) a po vizuálnej stránke tvorila s bielou nádherný kontrast. Bol tu ale jeden problém.

Samotný efekt nebol taký výrazný pri porovnaní s lacnejšími Apple Watch, vyrobenými z nehrdzavejúcej ocele (na Slovensku sa stále nepredávajú). Aj to bol pravdepodobne dôvod, prečo Apple ostalo pri keramike verné len bielej farbe.

Na záver sa hodí doplniť, že prevedenie Edition nebolo veľmi úspešné a technologický gigant ho preto postupne prestal vyrábať. Pri cene 1249 $ za kus sa tomu popravde ani nečudujeme. Predsa len je to stále spotrebná elektronika, hoci jej vlastnenie muselo byť zážitkom.

Jedny keramické Apple Watch Edition Series 5 má len tak mimochodom aj známy český youtuber, Petr Mára. V jeho videách sa vyskytujú pomerne často. Ak ste teda nevedeli, prečo sú biele, práve ste na to prišli…

Prečítajte si tiež  Apple vydalo WatchOS 6.1.1. Pozrite sa čo prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.