V roku 2014 predstavené inteligentné hodinky Apple Watch získali pozornosť celého sveta. Produkt sa začína rozširovať a vidíme ho na rukách ľudí stále častejšie. Dôvod je len jeden. Ľudia milujú Apple Watch stále viac a viac. Ich popularita narastá.

Prvá generácia bola “neúspech”

Apple Watch mali konkurovať Rolexkám, skončilo to fiaskom. - svetapple.sk
Apple Watch mali konkurovať Rolexkám, skončilo to fiaskom. – svetapple.sk

Hoci bolo predstavenie prvých Apple Watch veľkolepé a dočkali sme sa napríklad aj nezmyselnej zlatej verzie za 17 000$, neboli zas až také úspešné. Teda ako sa to vezme. Apple vstúpilo do tohto sveta ešte v roku 2015, kedy začal predaj prvej generácie a očakávalo čísla okolo 40 miliónov kusov za prvý rok. Nepodarilo sa. Hodinky si zakúpilo sotva 10 miliónov ľudí, čo vo firme považovali za “veľký neúspech”.

Na druhú stranu boli ale tieto predaje podstatne vyššie ako predaje konkurencie a jablková spoločnosť sa okamžite zaradila na prvé priečky v celosvetových predajoch inteligentných wearable zariadeniach. Vo firme jednoducho očakávali viac. Treba si ale uvedomiť, že ide o úplne nový produkt. Ľudia si naň musia zvyknúť a nikto nemôže všetko hneď. Počas prvého roka Apple čo sa týka Apple Watch dokonca ani nezverejňovalo žiadne oficiálne čísla. Jednoducho sa hanbili.

Predaje sú stále lepšie a lepšie

Návod - Prispôsobte si upozornenie na hluk v Apple Watch. - svetapple.sk

No a zatiaľ čo prvá generácia mala nižšie predaje, s príchodom druhej generácie sa hodinkám začalo omnoho lepšie dariť. Pravda, možno nie až tak ako by kompetentní očakávali ale stále sa bavíme o slušných číslach. V celom roku 2017 predalo Apple 17,7 milióna hodiniek. Je to teda omnoho viac ako v prípade prvej generácie. Ešte lepšie je na tom ale rok 2018. Tu ovplyvnili predaje jednak vydarené 3-jky a taktiež 4. generácia s EKG. Konečné číslo bolo na úrovni 22,5 milióna kusov.

- Reklama -

Informácie ohľadom roka 2019 pochopiteľne ešte nemáme, no vzhľadom na stále stúpajúcu popularitu inteligentných hodiniek a špeciálne Apple Watch Series 3-4 môžeme očakávať ešte pozitívnejšie čísla ako na konci roka 2018. Netreba zabúdať ani na to, že tento rok prídu ešte aj hodinky Apple Watch Series 5. Ktoré poskytnú napríklad aj tieto novinky.

Ľudia milujú Apple Watch stále viac a viac.

Apple Watch Series 4 budú mať pred Samsungom náskok aj naďalej. - svetapple.sk

No a tu sa dostávame na záver článku. Po tom ako vyšli prvé Apple Watch sme akosi ani my sami nemali motiváciu k tomu aby sme si ich zakúpili. Ľuďom jednoducho prišlo zbytočné platiť stovky eur či dolárov za iPhone, ktorý máme v podstate len na ruke a zároveň aj vo vrecku. Ako sa ale ukazuje, Apple dokázalo túto hranicu prekonať a Apple Watch toho ponúkajú omnoho viac. Človek to ale zistí až potom ako ich vyskúša.

To ako pohodlne sa s hodinkami od Apple napríklad len športuje je niečo neuveriteľné. Celý deň nás ale sledujú a kontrolujú. Navyše sa nás snažia motivovať k novým výzvam. Už to skrátka nie je len produkt, ktorý by mal byť zariadením s notifikáciami na zápästí. Je to produkt, ktorého možnosti sa behom 4. generácii značne rozšírili a s príchodom tej piatej sa rozšíria ešte viac. Pred 5. rokmi po predstavení prvej generácie to bolo zariadenie závislé na iPhone. Teraz sa snažia byť Apple Watch stále viac a viac sebestačné. To by sa malo znásobiť pri piatej generácii. Tešíte sa?

zdroj: 9to5mac

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here