Dlhodobé špekulácie sa stávajú realitou. Hoci sme nabíjací adaptér nečakali pri iPhone 12, prvým produktom, ktorý sa ho „oficiálne zbavil“ sú hodinky Apple Watch Series 6 a takisto Apple Watch SE (pravdepodobne aj Apple Watch Series 3).

Nabíjačku nemá ani vlajková loď Series 6

Apple chce byť priekopníkom v oblasti ekológie. Jeho nové zariadenia sú vyrábané s maximálnym zreteľom na recykláciu. Tak isto sa ale zredukoval obsah balenia. Pokiaľ si kúpite Apple Watch, vo vnútri už nenájdete štandardný 5W adaptér. Doteraz tu bol. Všetko sa to týka aj najdrahšej verzie Series 6.

Napájací USB kábel s magnetickou koncovkou je samozrejme stále prítomný. Pre doplnenie šťavy však musíte zvoliť počítač alebo iný adaptér (napríklad od iPhonu).

Netreba si klamať, že technologický gigant na tomto kroku príjemne ušetrí. Znížia sa mu výrobné a distribučné náklady. Krabičky môžu byť menšie a ľahšie.

Aby sme však iba nekrivdili, objektívne musíme podotknúť, že ceny za Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE sú v Európe o niečo nižššie, než sme pôvodne predpokladali. Firma prehodnotila prepočet medzi dolárom a eurom a rozdiely už nie sú také „drastické“ (než doposiaľ).

Podobný osud stretne aj iPhone 12

O podobnom kroku informujeme už niekoľko mesiacov v súvislosti s iPhonom 12. Smartfón sa nám ukáže až v októbri z dôvodu meškania. To, že sa adaptéra zbavili Apple Watch je prvotný krok k tomu, aby sa opäť potvrdili všetky naše úniky. Takisto tu budú chýbať EarPods.

Na záver ešte dodáme, že iPad Air 4. generácie si nabíjačku v balení našťastie zachová. Aby toho nebolo málo, pôjde o aktualizovaný model s výkonom 20W (nahradí 18W). Jeho fotografie ste si mohli pozrieť na našej stránke ešte začiatkom júla.

Do komentára nám napíšte, čo si o tejto zmene myslíte vy. Robí to Apple pre dobrú vec alebo len s vidinou čo najväčšieho zisku?

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.