Prototyp Apple Watch

Čas letí ako voda. Apple predstavilo Apple Watch ešte v septembri 2014 po boku iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Revolučné zariadenie sa dostalo do predaja o niekoľko mesiacov neskôr (2015). Tomuto kroku predchádzalo dlhodobé testovanie na rôznych prototypoch, z ktorých jeden unikol na internet.

Skúšobné zariadenia poväčšine putujú do elektronického odpadu na recykláciu, no ako už býva zvykom, zo stoviek kusov sa podarilo zachovať niekoľko funkčných prototypov, odkrývajúcich pôvodné dizajnové riešenia a ranné verzie operačného systému.

Ako môžete vidieť sami, šasi z nehrdzavejúcej ocele je takmer rovnaké, ako pri oficiálnej verzii. Väčšina záberov je vytvorených v čiernom gumenom púzdre, ktoré malo zabezpečiť ochranu pred únikmi a poškodením.

Ranná verzia operačného systému je označovaná ako Pre-WatchOS 1.0 build a nájdeme v nej niekoľko odlišností, oproti finálnemu watchOS. Jednou z nich je napríklad prítomnosť aplikácie Springboard zoom, umiestnenej v „Lisa Tester„, ktorá zobrazuje interaktívne prostredie domovskej obrazovky v pestrých farbách (v súčasnosti takto vyzerá základné menu Apple Watch).

Je zaujímavé, že sa nejedná o jediný prototyp Apple Watch, ktorého fotografie boli zverejnené v roku 2020. Ešte v apríli ste si na našom webe mohli pozrieť niekoľko kusov v horšom stave a v septembri sme ukázali gumený obal, ktorý je prítomný aj v tomto prípade. Chceli by ste sa niekedy pohrať s takýmto testovacím zariadením?

Prečítajte si tiež  Apple Watch rýchlo zostarnú!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.