Keďže je noviniek a informácií ohľadom hlavného eventu WWDC 2024 skutočne veľa, rozhodli sme sa vám priniesť aspoň tie najdôležitejšie zistenia, ktoré vás v tejto chvíli určite zaujímajú. Patrí sem aj kompatibilita nových operačných systémov so staršími generáciami zariadení, vrátane watchOS 11.

Spoločnosť Apple urobila v tomto systéme niekoľko zmien a vylepšení, ktoré boli žiaľ príliš náročné na to, aby mohli fungovať aj na starších zariadeniach. Z oficiálnej podpory preto vypadlo hneď niekoľko populárnych modelov.

Okrem Apple Watch Series 4 si už tento update nenainštalujete ani na Apple Watch Series 5 a dokonca ani na Apple Watch SE prvej generácie. Dôvodom je fakt, že ich procesory už nedokážu zvládnuť vysoké nároky, ktoré vyžaduje watchOS 11.

watchOS 11 nainštalujete na tieto Apple Watch

  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch Series 7
  • Apple Watch Series 8
  • Apple Watch Ultra
  • Apple Watch SE 2
  • Apple Watch Series 9
  • Apple Watch Ultra 2

Ako môžete vidieť sami, najstarším podporovaným zariadením sú v tomto prípade Apple Watch Series 6, ktoré Apple predstavil ešte v roku 2020. Tento moderný model bude schopný stále spustiť watchOS 11, no môžeme očakávať, že niektoré funkcie preň nemusia byť z dôvodu vysokej náročnosti dostupné.

Zároveň je pekné vidieť, že spoločnosť Apple drží pri svojich inteligentných hodinkách tradíciu dlhodobej podpory operačného systému. Dúfame, že sa s ňou budeme stretávať aj v budúcnosti.

Sme veľmi zvedaví na prvé testy watchOS 11 v rámci beta verzií, ktoré by mali byť dostupné už v priebehu hodín. Operačný systém samozrejme nebude dokončený až do septembra / októbra 2024, kedy sa spustí možnosť inštalácie aj pre širokú verejnosť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Výrobcovia krytov definitívne odhalili dizajn iPhonu 16
Môže ťa zaujímať
- Reklama -